13 Юли, 2026

Макрон изригна: Терористичните актове на Хамас са шантаж - отвратителен и неприемлив

Макрон изригна: Терористичните актове на Хамас са шантаж - отвратителен и неприемлив
Еманюел Макрон

Върховният лидер на ислямската република аятолах Али Хаменеи по-рано днес отрече каквото и да е иранско участие в жестокото нападение

Френският президент Еманюел Макрон осъди остро "неприемливото изнудване" от страна на Хамас, след като палестинската терористична групировка заплаши да екзекутира някои от около 150-те заложници, които отвлече при нападение през уикенда, предаде АФП.

„Шантажът от страна на Хамас след терористичните му актове е отвратителен и неприемлив", заяви Макрон при посещението си в Германия. Според него е много вероятно Хамас да е имала външна "помощ" в нападението си срещу Израел.

На съвместна пресконференция с германския канцлер Олаф Шолц обаче той подчерта, че "няма официални следи" за "пряко участие" на Иран.

Върховният лидер на ислямската република аятолах Али Хаменеи по-рано днес отрече каквото и да е иранско участие в жестокото нападение на Хамас срещу Израел през уикенда, въпреки силната си подкрепа за палестинската войнствена групировка.

Хамас заяви, че израелските въздушни удари са убили четирима от заложниците ѝ, а по-късно предупреди, че може да започне да ги убива сама.

"Всяко нападение срещу наши хора без предупреждение ще бъде посрещнато с екзекуция на един от цивилните заложници", заяви в изявление въоръженото крило на Хамас - бригадите "Езедин ал Касам"./БГНЕС

Сподели:
Тръмп разпореди знамената да бъдат спуснати наполовина в памет на сенатор Линдзи Греъм

Тръмп разпореди знамената да бъдат спуснати наполовина в памет на сенатор Линдзи Греъм

"В памет на забележителния живот и постижения на сенатор Линдзи Греъм, мой скъп приятел и наистина велик човек"

САЩ и още 12 държави отхвърлиха претенциите на Пекин в Южнокитайско море - напомниха за решение от Хага

САЩ и още 12 държави отхвърлиха претенциите на Пекин в Южнокитайско море - напомниха за решение от Хага

Освен от САЩ декларацията е подписана от Филипините, Япония, Канада, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Германия, Италия, Естония, Литва, Латвия, Румъния и Словения

Новият парламент на Сирия се събра на първо заседание - 19 месеца след падането на Асад

Новият парламент на Сирия се събра на първо заседание - 19 месеца след падането на Асад

Президентът Шараа определи парламента като „платформа за истина и справедливост“

Коментари (0)