6 Декември, 2025

Макрон изпревари създателя на Facebook, стана най-влиятелният мъж под 40 години

Макрон изпревари създателя на Facebook, стана най-влиятелният мъж под 40 години

Еменюел Макрон

Списание го сравнява с Наполеон

Президентът на Франция Еманюел Макрон е обявен за най-влиятелния човек под 40-годишна възраст в света в годишната класация на “Форчън”. Списанието го определя като “най-младия френски лидер от Наполеон насам”, който разгроми опонентите си на президентските избори през май и заличи двупартийната система, управлявала страната от поколение насам.

Втори след него се нарежда 33-годишният шеф на фейсбук Марк Зукърбърг. Работата му в технологичния бранш, филантропството му и слуховете за евентуална политическа кариера създават очаквания, че той още дълго ще попада в тази класация, сочи “Форчън”. На трето място са основателите на китайската транспортна компания “Диди Чусин” Чен Вей и Джин Лю, които миналата година изкупиха активите на Uber в Китай, влизайки в надпреварата за най-големия представител на таксиметрови услуги в света.

На 4-о място са тримата създатели на сайта за отдаване и наемане на имоти Airbnb, а пети е ирландският премиер Лео Варадкар. На 6-о място са братята Джон и Патрик Колисън, като първият от тях е най-младият самоизградил се милиардер в света. Те са създатели на приложението Stripe - софтуер за обработка на електронни услуги. На седмо място се класира тенисистката Серена Уилямс. Джон Цимер и Логан Грийн, създатели на услугата за споделено пътуване Lyft, се нареждат на осмата позиция. Под номер 9 е Даниел Шварц, създател на компанията Restaurant Brands. Топ 10 се допълва от създателя на криптовалутата Ethereum - руснака Виталик Бутерин. 

Сподели:

Коментари (0)

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украинската армия порази Рязанската рафинерия в Русия и завод за гилзи в окупираната територия

Украински дронове поразиха през тази година най-малко 17 петролни рафинерии.  

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.