25 Февруари, 2026

Макрон за делото срещу инфлуенсърката от САЩ: Защитих честта на Брижит

Макрон за делото срещу инфлуенсърката от САЩ: Защитих честта на Брижит

Бриджит и Еманюел Макрон, снимка: архив

Крайнодясната политическа коментаторка Кандис Оуенс направи поредица от видеа за да изтъкне тезата си, че първата дама на Франция е мъж

Президентът на Франция Макрон заяви в сряда, че съди американска инфлуенсърка, която твърди, че съпругата му Брижит е мъж, за да „защити нейната чест“.

На запитване за иска му за наказателни обезщетения срещу крайнодясната политическа коментаторка Кандис Оуенс, 47-годишният Макрон каза, че е наясно, че той и Бриджит рискуват да провокират така наречения ефект на Стрейзанд. Това означава създаване на допълнителна негативна публичност, като се опитват да го потиснат.

„Посъветваха ни да не съдим“, сподели той пред списание Paris Match. „Но това придоби такъв мащаб в Съединените щати, че трябваше да действаме.“

От 2025 година 36-годишната Оуенс, чийто канал в YouTube има четири милиона абонати, промотира петгодишна френска конспиративна теория, че 72-годишната Брижит Макрон е мъж, който е сменил пола си.

След иска на Макрон, Оуенс засили твърденията си, подигравайки се по повод делото за клевета като „глупаво“ и „порочен пиар“ ход, насочен към заглушаване на истината.

Семейство Макрон реши, че нямат избор, призна президентът.

„Те говорят за самоличността на първата дама на Франция, на съпруга, майка и баба... Става въпрос за защита на нейната чест.“ Той отправи критики към администрацията на Тръмп, като отхвърли американските твърдения, че дела като неговия са опити за задушаване на свободата на словото.

„Тези, които говорят за тази предполагаема свобода на словото, са хората, които забраняват на журналистите да влизат в Овалния кабинет. Не приемам това“, заяви той.

Оуенс „е знаела много добре, че използва фалшиви новини, за да причини щети, в услуга на идеология и с установени връзки с крайната десница“, каза Макрон.

В 22-то си обвинение, което заведоха в Делауеър, американските адвокати на Макрон поискаха съдебен процес с жури, като настояха за обезщетение и наказателни щети за разпространение на „доказаемо неверни и опустошителни лъжи“.

Оуенс заяви, че е „напълно готова да поеме тази битка“ и каза, че ще се бори в съда.

В иска се твърди, че Оуенс е игнорирала множеството искания да оттегли твърденията си и продължава да печели значителни суми пари с неверни твърдения. Не е определена дата на процеса.

Сподели:

Коментари (0)

Журналистка разказа в Glamour как протича "трезвено секс парти"

Журналистка разказа в Glamour как протича "трезвено секс парти"

Тайдман оцени концепцията, признавайки, че се е чувствала в безопасност на партито и не е имала махмурлук и не е изпитвала срам на следващата сутрин

Бившият принц Андрю е освободен, Тръмп жали за ареста му

Бившият принц Андрю е освободен, Тръмп жали за ареста му

„Мисля, че е срамно. Мисля, че е много тъжно. Мисля, че е много лошо за кралското семейство. Много, много тъжно“, каза американският президент на борда на Air Force One 

Полицията арестува принц Андрю - споделял поверителни документи с Епстийн

Полицията арестува принц Андрю - споделял поверителни документи с Епстийн

Полицията на окръг Темза съобщи също, че разследва твърдения, според които жена е била изпратена във Великобритания от Джефри Епстийн за предоставяне на интимни услуги за Андрю