16 Март, 2026

Малък Монмартър: Младежи от България и РС Македония ще рисуват заедно в центъра на Пловдив

Малък Монмартър: Младежи от България и РС Македония ще рисуват заедно в центъра на Пловдив

Инициатива е на Фондация "Българска памет" на д-р Милен Врабевски

Събитието е част от стратегията на Фондация Българска Памет и д-р Милен Врабевски за сближаване на децата от двете страни на границата
Екипът на Фондация Българска Памет и Детско художествено ателие „Свети Кирил и Методий“, гр. Битоля  има удоволствието да ви покани на откриването на детското художествено събитие „Малък Монмартър 2022 в Пловдив“, в което участие ще вземат талантливи младежи от България и Република Северна Македония.

Откриването ще се състои на 30.06 в 10:30 ч. на Гребния канал в град Пловдив (в района на Младежки център)

"Малък Монмартър" е традиционно събитие, организирано от Детското художествено ателие "Свети Кирил и Методи" в гр. Битоля, което за пръв път ще се проведе извън границите на РС Македония по покана на основателя и председател на Фондация Българска Памет д-р Милен Врабевски. В рамките на 5 дни над 20 младежи художници от съседката ни и от България ще имат възможността да рисуват традиционна и стара градска архитектура не само в най-стария жив град в Европа, но и в София, където младежите ще прекарат един цял ден. 

След края на "Малък Монмартър 2022 в Пловдив" рисунките ще бъдат подарени на Община Пловдив и Столична община, а най-добрите 8 ще получат специални подаръци, осигурени от Фондация Българска Памет, която е домакин на събитието.

Визитата на Детско художествено ателие "Свети Кирил и Методий", гр. Битоля е част от дългогодишната стратегия на д-р Милен Врабевски за поддържане на добрите отношения между РС Македония и България, включваща организирането на ежегодни семинари и събития за кариерно развитие на младежи от двете страни на границата.

Сподели:

Коментари (0)

Криза в столични театри - някои от тях на крачка да затворят

Криза в столични театри - някои от тях на крачка да затворят

Финансови затруднения изпитват Народния театър „Иван Вазов”, Сатиричният „Алеко Константинов”, Театър „Българска армия”, Младежки театър „Николай Бинев“, Софийската опера и балет, Музикалният театър и някои театри в провинцията

Независими дейци създават Асоциация на креативните театрални агенции

Независими дейци създават Асоциация на креативните театрални агенции

В новото обединение АКТА влязоха Артвент, Арт Билет, База Х, Брейк А Лег, Контраплан, Опшън Би и Фери Арт, с председател Велизар Величков

„Две сватби“ на Златю Бояджиев и рядко платно от Жул Паскин водят на аукциона в София

„Две сватби“ на Златю Бояджиев и рядко платно от Жул Паскин водят на аукциона в София

Пролетния аукцион 2026 на Artmark България събра ценни произведения на българското изкуство, модернистични шедьоври и е със силно присъствие на съвременна живопис