3 Февруари, 2026

Малинов спира мегапроекта в Чирен заради разследването на Кьовеши

Малинов спира мегапроекта в Чирен заради разследването на Кьовеши

Владимир Малинов

Ще бъде оказано пълно съдействие на органите и в България, и в ЕС за проверката в "Булгартрансгаз"

Служебният министър на енергетиката Владимир Малинов приветства проверката в "Булгартрансгаз". Ще бъде оказано пълно съдействие на правораздавателните органи и в България, и в ЕС, заяви министърът, който бе шеф на "Булгартрансгаз" при проектирането и старта на тези проекти.

Проверката на европейската прокуратура в "Булгартрансгаз" започна вчера по проекта за разширение на газохранилището "Чирен", призна изпълнителният директор на дружеството Кирил Равначки по време на брифинг в Министерство на енергетиката.

Проектът за Чирен вече е бил обект на проверка на Агенцията за държавна финансова инспекция, която не е установила никакви нарушения.

Министър Малинов добави, че по проекта няма извършени никакви строителни дейности и плащания. Едновременно с това Малинов заяви, че още днес ще разпореди на БЕХ и "Булгартрансгаз" дейностите по проекта да бъдат спрени до приключване на проверката.

Сподели:

Коментари (0)

Кои са мъжете, мистериозно загинали край хижа Петрохан

Кои са мъжете, мистериозно загинали край хижа Петрохан

Все още не са ясни причините за трагедията, съществуват различни версии - от убийство до ритуално убийство

Разследването на криминалното престъпление в Петрохан продължава  -  какво се знае

Разследването на криминалното престъпление в Петрохан продължава - какво се знае

Налице са няколко водещи версии, по които ще се работи и през днешния ден, които включват - от убийство, до ритуално самоубийство

Прокуратурата разследва порнографски материали, заснети тайно в козметичен салон - има и непълнолетни

Прокуратурата разследва порнографски материали, заснети тайно в козметичен салон - има и непълнолетни

Подадени са десетки сигнали за пострадали от заснемане с тайни камери при извършване на процедури, разголващи интимните им части.