Жената била на разходка с още трима души
48-годишна жена загина на място, след като е била ударена от мълния в маданското село Бориново. Инцидентът е станал малко след 14:00 ч., съобщава "Дарик". Информацията бе потвърдена от шефа на полицията в Смолян старши комисар Николай Димов.
Жената е от Ямбол, но била на гости в родопското село и в същия момент е била на разходка с още трима души.
Останалите се отървали невредими."Направен е оглед, нещастен случай", коментира старши комисар Димов.
Според хора от селото, в момента на инцидента жената е говорила по мобилния телефон. Останалите трима мъже, които били с жената са прегледани в болницата в Мадан.
"Над селото валя сериозно, имаше и гръмотевици. Хората били на разходка и жената е била ударена от мълния. Останалите също са разтресени, но без последици", коментира кметът на село Бориново Рефат Феляти.
Фактор
Жената е от Ямбол, но била на гости в родопското село и в същия момент е била на разходка с още трима души.
Останалите се отървали невредими."Направен е оглед, нещастен случай", коментира старши комисар Димов.
Според хора от селото, в момента на инцидента жената е говорила по мобилния телефон. Останалите трима мъже, които били с жената са прегледани в болницата в Мадан.
"Над селото валя сериозно, имаше и гръмотевици. Хората били на разходка и жената е била ударена от мълния. Останалите също са разтресени, но без последици", коментира кметът на село Бориново Рефат Феляти.
Още от Улицата
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км