Тя обяви, че се готвят да заведат колективен иск до европейския съд в Страсбург
"Ще заведем колективен иск в Европейския съд за правата на човека в Страсбург заради подслушванията". Това заяви председателят на "Изправи се. БГ" Мая Манолова, чиято формация бе част от коалицията "Изправи се БГ! Ние идваме" в 46-ия парламент.
Манолова даде брифинг относно скандала с подслушвани лица от антиправителствените протести преди година.
"Опасявам се за моето име, но и за хората в „Изправи се БГ!“, както и за останалите 130 граждани, които са били подслушвани абсолютно незаконно. Самото класифициране на информацията също е незаконно", обясни тя.
Манолова смята, че протестиращите са "дискредитирани с това грандиозно посегателство над гражданските им права".
"На мен не ми е известно да има друга европейска държава, която уж по законен начин да подслушва само заради поискана оставка на правителството. Това е техният грях - че поискаха оставката на Борисов“, категорична е Манолова.
"Още днес може да поискаме от Спецпрокуратурата официална информация били ли са подслушвани тези лица или не", каза още бившият омбудсман.
Още от България
Плевнелиев: Следя казуса с „Баба Алино“! Не може да има половин прозрачност и половин върховенство на закона
Бившият държавен глава отбеляза, че по случая „Баба Алино“ все още не е чута официалната позиция на ДНСК.
Ще поведе ли патриарх Даниил хомофобско шествие?
Тома Биков: Направихме твърде много компромиси с ДПС и ПП-ДБ
Депутатът беше категоричен, че отговорността за настоящото управление е изцяло на президента Румен Радев и „Прогресивна България“