Ако трябва да има и арести, да стигнат докрай, призова лидерът на "Изправи се.БГ"
След като няма политическа воля от страна на институциите за решаване на въпроса с драстичния скок на цените на тока, Мая Манолова има волята обаче да иска оставките на КЕВР. Това заяви лидерът на "Изправи се.БГ" на брифинг пред централата на КЕВР.
Манолова припомни 13-те проведени заседание на Комисията по ревизия, на които е направен преглед и анализ на мръсните сделки в енергетиката. Според оценката й влизането на ДАНС и БОП вчера в КЕВР е изключително закъсняло.
"Настояваме министърът на енергетиката да освободи ръководствата на енергийните дружества и на енергийната борса, а КЕВР да си подадат оставките и до сформирането на следващия парламент да работят в оставка", посочи Манолова.
Без категорични действия няма да има решение на проблема. Ако трябва да има и арести, да стигнат докрай", заяви тя.
Манолова прогнозира фалит за малките фирми и скок на безработицата заради предстоящото "ценово цунами".
Манолова поиска, ако цената на парното бъде повишена, то повишението да бъде поето от правителството. По техни изчисления това ще струва 10 млн. лв. месечно.
Фактор
Манолова припомни 13-те проведени заседание на Комисията по ревизия, на които е направен преглед и анализ на мръсните сделки в енергетиката. Според оценката й влизането на ДАНС и БОП вчера в КЕВР е изключително закъсняло.
"Настояваме министърът на енергетиката да освободи ръководствата на енергийните дружества и на енергийната борса, а КЕВР да си подадат оставките и до сформирането на следващия парламент да работят в оставка", посочи Манолова.
Без категорични действия няма да има решение на проблема. Ако трябва да има и арести, да стигнат докрай", заяви тя.
Манолова прогнозира фалит за малките фирми и скок на безработицата заради предстоящото "ценово цунами".
Манолова поиска, ако цената на парното бъде повишена, то повишението да бъде поето от правителството. По техни изчисления това ще струва 10 млн. лв. месечно.
Още от България
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът