9 Януари, 2026

Манолова: Управлението на Кирил Петков е политически феодализъм

Манолова: Управлението на Кирил Петков е политически феодализъм

Мая Манолова

Кадрите на Борисов се подмениха с кадрите на Нинова

Провалът на правителството на Кирил Петков се състои в това, че не изгониха мутрите, не пресякоха схемите на ГЕРБ, приватизираха ги и ги надградиха, и на този фон забравиха за проблемите на обикновените хора, това заяви пред БНТ лидерът на партия "Изправи се, България" Мая Манолова.

Хората от площадите поискаха свободна демокрация, докато правителството на Кирил Петков ни предложи е политически феодализъм. Във феодалните министерства на отделните партии необезпокоявано се ширеше корупцията и вирееха мутри-брокери, както те се нарекоха едни други, очерта Манолова.

"Погледнете какво се случи в енергетиката - вкараха посредници в сделките с природен газ. Само за месец май любимият посредник на властта направи 110 млн. лева печалба, което ощетява българските граждани", посочи тя и допълни, че в земеделието също има факти за скандални политики, същото се отнася и за сделките с оръжие.

Българите гласувахме огромното си доверие и надежда на тези управляващи и те проиграха точно това. "Те проиграха енергията, идеите и очакванията на хората", категорична е тя.

Манолова подчерта, че не вижда общ път между "Изправи се, България" и "Продължаваме промяната". "Няма как хора, за които битката с корупцията е просто телевизионна пропаганда, а лицемерието и лъжите към българския народ са ежедневна практика да бъдат наши партньори".

Според нея промените в КПКОНПИ, които са предложени не са нищо друго освен парламентът да избира разследващите инспектори, т.е. самите депутати ще си изберат разследващите. "Ако приемем, че Борисов си има Гешев, то бившите управляващи - четворната коалиция, ще си имат Гешев-2 в КОНПИ или Бойко Рашков, както искате го назовете".

Категорична е, че истинското решение е съдебна реформа, от което управляващите отстъпиха. 

Кадрите на Борисов се подмениха с кадрите на Нинова и ощетени от всичко това са българските граждани, допълни Манолова. Определи като голям проблем липсата на каквато и да е политика по доходите.

Сподели:

Коментари (0)

Мирчев:  ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Мирчев: ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Парламентарната група на ПП-ДБ веднага ще върне втория мандат за съставяне на правителство, когато го получи от Румен Радев. 

 Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

„Стратегическите активи у нас е по-добре да бъдат собственост на компании от държави съюзници на България, за да не се използват като оръжие срещу националния суверенитет."

 Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

 Според него американският президент управлява чрез спектакъл – чрез редуване на страх и надежда. Това е моделът на управление след ковид пандемията