Мая Манолова и Николай Нанков си спретнаха задочен спор. Двамата коментираха ВиК холдинга. Според бившата депутатка от БСП той ще струва 1 млрд. лв. и от него нямало да има полза.
"Мая Манолова коментира теми, които явно не познава, една от които е темата за учредения ВиК холдинг. Неговото създаване беше решено през януари месец с една цел - да подобри управлението на сектор "ВиК", тъй като водата ще става все по-дефицитна стока", заяви зам.-регионалният министър Николай Нанков, възползвайки се от правото си на отговор относно твърдения на Мая Манолова. Тя заяви, че с избирането на ръководството на държавния ВиК холдинг започва харченето на 1 милиард лева капитал.
"Нито един лев не е изхарчен. Не коментираме темата за администрация и автомобили. Парите ще бъдат изхрачени по максимално прозрачен начин, гарантираме. Харчовете ще са свързани единствено с подобряване на качеството на ВиК услугата - рехабилитация на водопроводни мрежи, откриване на нови водоизточници", обясни той. Според Нанков, Мая Манолова е коментирала теми, които не познава. Той даде за пример кризата в Перник, за която, според него, Мая Манолова е използвала неточна фактология.
Още от България
Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен
В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът