27 Февруари, 2026

Гаф или от сърце? Марешки поздрави от Червения площад не руснаците, а европейците

Гаф или от сърце? Марешки поздрави от Червения площад не руснаците, а европейците

Марешки на Червения площад. Снимка: Пресцентър "Воля"

Лидерът на "Воля" с поклон пред паметта на "десетките милиони бойци от 61 държави, дали живота си, за да я има днес Европа"

От пресцентъра на "Воля" изпратиха до медиите снимка на лидера на партията Веселин Марешки от Червения площад в Москва. 

Днес Марешки е на посещение в руската столица по случай 9 май, уточняват от партийния пресцентър. В профила си във Фейсбук Марешки написа: 

"Поклон пред паметта на десетките милиони бойци от 61 държави, дали живота си, за да я има днес Европа, за да ни има нас. Думите са безсилни да опишат енергията и емоцията, когато си в Москва точно на този ден. Усеща се безграничната сила и духът на руската нация, смазала фашизма. Честит празник, европейци!"

Историческите познания на г-н Марешки явно са останали на нивото на образованието от годините на комунизма. "Голямата" заслуга на СССР  и Сталин е разпалването на войната с Хитлер и Германия. Без помощта на САЩ, Великобритания и антифашистката европейска съпротива, болшевиките на Сталин не можеха да обърнат хода на войната и да я спечелят. Марешки пропуска обаче най-важното - след тази "победа" на на Москва на 9 май 1945 г. България окончателно попада за 45 години под съветско робство.

Сподели:

Коментари (0)

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Пророчицата Нешка гневна на Илияна Йотова: Дори и ППДБ да ви издигнат за президент – няма да бъдете избрана

Четвъртата година от руската агресия срещу Украйна създаде шоково напрежение в средите на левите сили, подозират президента, че се докарва на десните и чака подкрепа

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

Тръмп се вживя като хокейна суперзвезда – в AI видео трепе канадци и вкарва

„Побеждаваме твърде много, просто не е честно“, коментира с ирония той

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война!  Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Сръбско "научно" издание: България не е спечелила Сръбско-българската война! Била е за освобождение на сръбските шопи от българския гнет 

Подобни фалшификации на миналото са всекидневна практика на режима на Александър Вучич