9 Юли, 2026

Марешки: Румен Радев и Каракачанов са симпатични на ядене и пиене

Румен Радев на маса

Нинова се срещна с един посланик, след което реши да гласува за самолетите, заяви лидерът на "Воля"

Румен Радев е един опит на статуквото да ни измамят за пореден път. Две години минаха и все още нищо хубаво за българския народ не се е случило. В крайна сметка нищо не зависи от този президент, той е само един въздух под налягане. Това заяви в студиото на bTV лидерът на "Воля" и зам.-председател на Народното събрание Веселин Марешки.

,,Покрай Красимир Каракачанов излизат само гафове. Последното е, че е купил храна за 30 милиона без обществена поръчка. Ние от "Воля" бяхме от първите, които предупредихме, че този човек ще прави гаф след гаф. Но в случая с храната на армията вече може да се говори за престъпление и според мен е редно да се сезира прокуратурата. Той постоянно е в скандали, свързани с обвинения в корупция. Като цяло България нищо не е спечелила с такъв вицепремиер и с такъв президент. Но вижте, аз нямам нищо против тях. Симпатични са ми на ядене и пиене, но по-важни трябва да са делата им за държавата'', обясни Марешки.

По думите му закупуването на нови самолети на този етап не е от такава необходимост, преди да бъдат осъществени нужните реформи в здравеопазването и образованието.

,,Не искам моите 1500 лева да отидат за самолетчета, хеликоптерчета и подводници, а за здравеопазване, образование и сигурност'', посочи лидерът на "Воля". "Очаквахме Нинова да ни подкрепи, но тя се срещна с един посланик и гласува за самолетите, а здраве пари няма", каза още Марешки.

,,Не сме твърдели, че трябва да има видеонаблюдение в самата избирателна секция, а камери, които да следят процеса на броенето след приключване на изборния ден. Никой няма да снима кой и как е гласувал в самата секция'', разясни Марешки идеята си за видеонаблюдение по време на изборите.

,,Производителите на строителните материали са виновни сз лошото състояние на пътищата, а не толкова строителите'', заяви той във връзка с протестите на строителите. "Като отидете в магазина и си купите некачествено сирене, не е виновен магазинерът, а този, който го е произвел", посочи още лидерът на "Воля".
Сподели:
Мирчев обвини властта, че гони  "Райнметал" и обслужва Китай, приличало на саботаж

Мирчев обвини властта, че гони "Райнметал" и обслужва Китай, приличало на саботаж

"За съжаление, докато гоним немски инвеститори, правим всичко възможно да се обърнем към Китай, говорим само за китайски инвеститори", каза той

Теменужка Петкова: Ако проектът с "Райнметал" се провали, ПБ ще са виновните за това

Теменужка Петкова: Ако проектът с "Райнметал" се провали, ПБ ще са виновните за това

Ние направихме най-важните стъпки - беше сключена спогодба между Министерството на икономиката и „Райнметал“, беше получено ноу-хау за строежа на такъв завод, каза Петкова

Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

"Тъй като се намирам в Страсбург заедно с колеги от ПГ на ДПС, където провеждаме поредица от срещи с евродепутати и представители на различни политически групи, и след като разбрах какво се случва в момента в МВР, ГДБОП и ДАНС, реших да не губя време и да подам сигнала незабавно."

Коментари (0)