26 Декември, 2025

Проруски полски политик организира унищожаване на украинско зърно на границата

Проруски полски политик организира унищожаване на украинско зърно на границата

Полската прокуратура започна разследване

Маргиналният полски политик Рафал Маклер организира унищожаване на украинско зърно на границата между Полша и Украйна, предаде Униан.

Маклер е един от вдъхновителите на протестите на полски фермери срещу вноса на украинска земеделска продукция. Той е лидер на местната организация на партия „Конфедерация“ в град Люблин – тази политическа сила настоява Полша да напусне ЕС и да се сближи с Русия.

Вчера подстрекавани от него демонстранти изсипаха на пътя зърното от няколко украински тира.

Полската прокуратура започна разследване на инцидента – за "нарушаване на митническата сигурност и унищожаване на имущество".

"Поредната акция на Маклер явно отговаря на интересите на Русия, която е заинтересована да има конфликт между украинците и поляците и в ЕС да отслабне подкрепата за Украйна. Освен това тази акция е от полза за полукриминални полски кръгове, заподозрени в схеми за нерегламентирано влияние върху пазара на превозите в ЕС." – посочват от Центъра за противодействие на дезинформацията към Службата за национална сигурност и отбрана на Украйна.

Самият Маклер е притежател на логистична компания. Той се кандидатира за депутат в полския Сейм през 2019 году, но не беше избран. 

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

САЩ уж са изразили заинтересованост към оцентралата като обект за добив на криптовалута

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Спецчастите 'Алфа' поразиха стратегически обекти на 1500 км от границата, като спряха преработката на милиарди кубични метри газ и прекъснаха енергийната връзка с Казахстан

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

На връх Коледа украинският президент изрази известен оптимизъм, изтъквайки, че обсъдените детайли с американските преговарящи могат да бъдат полезни