"Аз съм длъжен да отговоря с факти защо мафията победи държавата. Обвиниха ме, че фразата е гръмка, тя наистина е такава, но сега се облича във факти и документи. Изпълнителният директор на Държавна консолидационна компания (ДКК) Венцислав Димитров се опита да обясни освобождаването на ръководството на „Ел Би Булгарикум“. На 20 февруари Бордът на директорите на ДКК взима решение и срещу четири на три гласа решава без основания да освободи мен и г-жа Петрова. Не съм прочел в никой закон да пише, че изпълнителният директор на ДКК може да влиза и да гони изпълнителния директор. Ето как мафията действа. Изпълнителният директор на ДКК обикаля и заплашва служителите, че ако кажат каквото и да било в моя защита, те ще бъдат уволнени". Това каза бившият изпълнителен директор на „Ел Би Булгарикум“ Николай Маринов на пресконференция, предаде БГНЕС. По думите на Маринов изпълнителният директор на ДКК му е казал: „Пич, ти нямаш работа тук, ти си уволнен, ако откажеш доброволно да напуснеш, ще извикам полиция.“
Бившият изпълнителен директор на "Ел Би Булгарикум" обясни, че служителите са притеснени и изплашени. "Твърди се за закупуване на автомобили на завишени цени. Бюджетът, който е гласуван за въпросните автомобили, е одобрен и гласуван от г-н Димитров“, съобщи той и допълни, че Димитров много ясно два пъти е повторил, че не е получавал никакви документи. "Ето я поредната лъжа на мафията. Г-н Димитров е получил всички изискани от него документи. Държавата така отговаря – с документи, факти и доказателства, мафията само говори", отбеляза Маринов.
"На българския народ, който си брои стотинките, за да си купи кофичка мляко, не му е смешно, а г-н Димитров ми нарежда да назначавам пенсионери на заплата, подчертавам, от 6 хил. лв. Какво ще прави този служител с тези 6 хил. лв.? Това не е намеса в оперативната самостоятелност на дружеството. Не, никаква намеса не е“, каза още отстраненият изпълнителен директор.
Маринов обяви, че освен Димитров, обвинява и служебния министър на икономиката и индустрията Никола Стоянов. „Работа ли е на министъра на икономиката и индустрията да утвърждава длъжностни характеристики. Защо искат да знаят откъде и колко се поръчва мляко. Въпросната фирма с млякото, след разговор с министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов в министерството, той ме уведоми, че се срещнали с някаква фирма за мляко и може би ще ми пусне оферта, прибирам се и имам оферта“, разказа той, като уточни, че офертата е за доставка на мляко от Унгария с показатели на маслеността 3,5%, което е под нормата, която е минимум 3,6%. „Заедно с офертата за сурово мляко, аз получих и за сухо мляко. Получавам офертата на 1,28 лв. на кг“, посочи бившият изпълнителен директор на „Ел Би Булгарикум“, който е категоричен, че по този начин искат да убият видинския регион, където изкупуването на мляко е с по-висока масленост и могат да се направят не един, а два продукта. Суровината, която купува от видинския регион, заяви Маринов, е качествена и твърденията, че не е така, са лъжа.
"Няма да позволя служителите на "Ел Би Булгарикум" да бъдат дискредитирани. Всички продукти на „Ел Би Булгарикум“ са с нужното качество, докладът е от 16 януари 2023 г.", каза Николай Маринов. "Г-н министърът най-вероятно ще каже, че нищо не знае. Но държавата отново действа с документи. Четири доклада до министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов, ето ги входящите номера на министерството. Всичките подробни доклади до министъра за всичко редно или нередно, което се случва в „Ел Би Булгарикум“, под ръководството на неговата дясна ръка Венцислав Димитров", подчерта той. Димитър Русинов, административен директор в „Ел Би Булгарикум“, допълни, че от началото на годината работата на „Ел Би Булгарикум“ е блокирана. "Тези хора нека да излязат в медиите и да обяснят защо искат да фалират „Ел Би Булгарикум", призова той. Маринов посочи, че по негово време оборотите са се увеличили с близо 300 хил. лв. на месец. Според него се обслужват чужди интереси и може би някой иска да приватизира "Ел Би Булгарикум". Той обясни, че компанията купува директно от млекопроизводителите. Фирмата, за която твърди, че му е отправила оферта за мляко от Унгария, е българска, а не унгарска, и се казва "Милки Груп Био".
Фактор
Бившият изпълнителен директор на "Ел Би Булгарикум" обясни, че служителите са притеснени и изплашени. "Твърди се за закупуване на автомобили на завишени цени. Бюджетът, който е гласуван за въпросните автомобили, е одобрен и гласуван от г-н Димитров“, съобщи той и допълни, че Димитров много ясно два пъти е повторил, че не е получавал никакви документи. "Ето я поредната лъжа на мафията. Г-н Димитров е получил всички изискани от него документи. Държавата така отговаря – с документи, факти и доказателства, мафията само говори", отбеляза Маринов.
"На българския народ, който си брои стотинките, за да си купи кофичка мляко, не му е смешно, а г-н Димитров ми нарежда да назначавам пенсионери на заплата, подчертавам, от 6 хил. лв. Какво ще прави този служител с тези 6 хил. лв.? Това не е намеса в оперативната самостоятелност на дружеството. Не, никаква намеса не е“, каза още отстраненият изпълнителен директор.
Маринов обяви, че освен Димитров, обвинява и служебния министър на икономиката и индустрията Никола Стоянов. „Работа ли е на министъра на икономиката и индустрията да утвърждава длъжностни характеристики. Защо искат да знаят откъде и колко се поръчва мляко. Въпросната фирма с млякото, след разговор с министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов в министерството, той ме уведоми, че се срещнали с някаква фирма за мляко и може би ще ми пусне оферта, прибирам се и имам оферта“, разказа той, като уточни, че офертата е за доставка на мляко от Унгария с показатели на маслеността 3,5%, което е под нормата, която е минимум 3,6%. „Заедно с офертата за сурово мляко, аз получих и за сухо мляко. Получавам офертата на 1,28 лв. на кг“, посочи бившият изпълнителен директор на „Ел Би Булгарикум“, който е категоричен, че по този начин искат да убият видинския регион, където изкупуването на мляко е с по-висока масленост и могат да се направят не един, а два продукта. Суровината, която купува от видинския регион, заяви Маринов, е качествена и твърденията, че не е така, са лъжа.
"Няма да позволя служителите на "Ел Би Булгарикум" да бъдат дискредитирани. Всички продукти на „Ел Би Булгарикум“ са с нужното качество, докладът е от 16 януари 2023 г.", каза Николай Маринов. "Г-н министърът най-вероятно ще каже, че нищо не знае. Но държавата отново действа с документи. Четири доклада до министъра на икономиката и индустрията Никола Стоянов, ето ги входящите номера на министерството. Всичките подробни доклади до министъра за всичко редно или нередно, което се случва в „Ел Би Булгарикум“, под ръководството на неговата дясна ръка Венцислав Димитров", подчерта той. Димитър Русинов, административен директор в „Ел Би Булгарикум“, допълни, че от началото на годината работата на „Ел Би Булгарикум“ е блокирана. "Тези хора нека да излязат в медиите и да обяснят защо искат да фалират „Ел Би Булгарикум", призова той. Маринов посочи, че по негово време оборотите са се увеличили с близо 300 хил. лв. на месец. Според него се обслужват чужди интереси и може би някой иска да приватизира "Ел Би Булгарикум". Той обясни, че компанията купува директно от млекопроизводителите. Фирмата, за която твърди, че му е отправила оферта за мляко от Унгария, е българска, а не унгарска, и се казва "Милки Груп Био".
Още от България
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси
Военна техника се движи по пътищата на страната
По републиканската пътна мрежа ще преминат автоколони с военнослужещи и военна техника от въоръжените сили на Република Франция и от въоръжените сили на Полша за участие в учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“
Слънчево и горещо, на места с краткотрайни валежи
Ще духа слаб, в Източна България и умерен вятър от изток-североизток, термометрите ще показват между 31° и 36°, в София - около 31°