6 Април, 2026

Мария Бутина: ФБР ми се извини

Мария Бутина: ФБР ми се извини

Освободената от американски затвор рускиня беше депортирана в Русия в петък

Освободената от американски затвор Мария Бутина заяви, че след процеса съдията й се извинил, а преди това същото направили и от ФБР, и от прокуратурата, предаде БГНЕС.

"Те (ФБР. - бел.ред.) дори тогава ми се извиниха. Тогава прокурорът се извини и дори съдията каза по време на процеса, че ѝ трябвали пет минути, за да разбере, че няма престъпен състав", заяви Бутина по телевизия „Россия 1“.

Според нея днес американската правосъдна система работи на принципа „ако има човек, ще се намери и член за обвинение“.

Мария Бутина беше задържана през юли 2018 г. и осъдена на 18 месеца за „конспирация за незаконно работа като чуждестранен агент“. Тя се призна за виновна, в противен случай щеше да бъде изправена пред много години затвор.

Срокът на наказанието на рускинята изтече на 5 ноември, но той бе намален с десет дни.

Бутина беше депортирана в Русия в петък.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Зеленски: Русия споделя разузнавателни данни с Иран за израелски енергийни цели

Москва предоставя чувствителна информация на Техеран за израелската енергийна инфраструктура на фона на нарастващото напрежение в Близкия изток и риска от нова ескалация

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

Зеленски кацна в Дамаск със самолет на Р Турция

По същото време на посещение в Сирия е и турският външен министър Хакан Фидан

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Саботаж или провокация: Будапеща обвини Украйна за атаката срещу газопровод в Сърбия

Унгария обвини Украйна за осуетения саботаж на газопровод в Сърбия, докато Киев отхвърли твърденията и ги определи като провокация на Москва на фона на енергийната криза в Европа