Мария Габриел: Българите на отвлечените кораби "Галакси лидер" и "Руен" са в добро състояние
"Постоянно обменяме информация и сме готови за действие"
Българите, които са част от екипажите на отвлечените кораби "Галакси лидер" и "Руен", са в добро състояние. Това заяви вицепремиерът и министър на външните работи Мария Габриел, цитирана от БНР.
"Конкретно за "Галакси лидер" ситуацията е обвързана и с едни други много тежки преговори по отношение на търсенето на споразумение за освобождавне на пленници и изпълнение съответно на исканията на другата страна. Във всеки един от тези случаи има различни държави, регионални и международни партньори, които оказват добро влияние да стигнем до това, което искаме - именно сънародниците ни да се върнат в България, и са в контакт с мен, постоянно обменяме информация и сме готови за действие във всеки един момент." - посочи тя.
Още от България
2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки
Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас
Институтът по пътна безопасност изригна срещу Шишков: Министърът забърка невероятна каша
В нарочна позиция те коментира скандалното строителство в "Баба Алино", като изтъкват, че се правят опити да се прилагат двойни стандарти в позицията към незаконния град край Варна
Иван Шишков: Има политически чадър на ГЕРБ в "Баба Алино", но няма доказателства
От ПП поискаха изслушване на бившия шеф на ДАНС Деньо Денев, на настоящия председател на ДАНС Станчо Станев, както и на бившия шеф на ДАНС във Варна Кирил Димов, но управляващите отхвърлиха предложението