В петък Американска търговска камара в България ще отбележи Международния ден на жената 8 март с конференция на тема „EmpowerHer: Elevate to Excellence”. Специален гост на събитието ще бъде Мария Габриел, вицепремиер и министър на външните работи на Република България в оставка.
Събитието ще се състои в „Гранд хотел Милениум София“, зала "Шекспир".
Началото на инициативата бе поставено през 2022 г. между Американските търговски камари в Европа (AmChams in Europe), Американската търговска камара към Европейския съюз (AmChamEU) и Министерство на търговията на САЩ (U.S. Trade). Нейната основна цел е увеличаване на икономическото овластяване на жените на работното място и женското предприемачество. Основните й направления са работа в посока за подобряване на бизнес средата за жените, идентифициране на възможности и механизми за повишаване на информираността за дълбочината и значимостта на темата сред различни заинтересовани страни. Като инициатива на организации от двете страни на Атлантика тя се стреми да постигне ангажираност сред компании от САЩ и Европа чрез възприемане и прилагане на принципите на равнопоставеност и създаване на възможности за овластяване на жени в техните организации. /БГНЕС
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"