23 Януари, 2026

Мария Габриел: Искаме натрупаният опит да продължи да работи за хората

Мария Габриел: Искаме натрупаният опит да продължи да работи за хората

Мария Габриел

Кога, ако не сега, можем да покажем резултатите си, заяви водачът на листата на ГЕРБ

Листата на ГЕРБ е съставена от изключително знаещи и можещи хора, които знаят как се отстоява българският  национален интерес, каза пред БНТ българският еврокомисар по цифровата икономика и общество Мария Габриел. Габриел е и водач в евролистата на ПП ГЕРБ.

"Иска ми се да заслужим доверието на хората. Искаме натрупаният опит да продължи да работи за хората. Не искаме само да обещаваме, а да покажем реални решения. Доверието е в преценката на българите", каза още тя.

"ГЕРБ преживя нелесен момент - само който не работи, той не греши. В ГЕРБ сме заложили модел - когато някой сгреши, си подава оставката. Надявам се и колегите ни да постъпват така", допълни Габриел на въпрос за скандала с апартаментите.

"Кога, ако не сега, можем да покажем резултатите си от изминалите години. Работата ми като еврокомисар включва борбата с фалшивите новини, както и осигуряването на безплатен интернет в десетки общини. Панагюрище бе и първото място с безплатен интернет на обществените места. Борихме се и за по-евтин роуминг и той е факт - 0,19 цента на минута. Разликата с 14 евро е огромна. Днес и цифровизацията е част от ежедневието на хората", разкри водачът на евролистата на ГЕРБ.

"Много се вълнувам от развитието на селските райони. Важно е да скъсим дистанцията между градските и селските райони", коментира еврокомисарят. 

"Работата по пакета "Мобилност" е доказателство, че когато работим заедно, можем да направим промяна. И в следващия европарламент ще продължим борбата", завърши Мария Габриел. 
Сподели:

Коментари (0)

Мъгливо и облачно в Северна и Източна България, повече слънце - в планините

Мъгливо и облачно в Северна и Източна България, повече слънце - в планините

Максималните температури ще бъдат от около нулата в районите с трайна мъгла до 8°-10° в Югозападна България, в София – около 9°

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Нападателите отнели служебните оръжия на охранителите, принудили ги да легнат на земята, като единият бил вързан със свинска опашка

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Логично е да подкрепим и конкретни дипломатически усилия – включително работата на Николай Младенов