Папката, която днес връщам, е празна. В нея, от името на ПГ на ГЕРБ, няма да допусна да влязат имена на хора, които не са вследствие на открити, ясни разговори на основата на принципи и отговорности, а са резултат на задкулисни договорки. Това не бих го допуснала.
Това заяви кандидатът за премиер на ГЕРБ-СДС Мария Габриел, предаде БГНЕС.
Припомняме, че Мария Габриел и лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов предложиха експертно правителство на база ясни приоритети и за срок от една година към ДПС, БСП и “Има такъв народ” преди връчването на първия мандат.
При представянето на приоритетите на правителство пред ДПС, „БСП за България“ и „Има такъв народ“ лидерът на БСП Корнелия Нинова обяви, че спират разговорите с ГЕРБ-СДС за съставяне на кабинет с първия мандат.
На 18 май от ИТН обявиха, че ще подкрепят правителство от експерти. Направи го лидерът Слави Трифонов с видеопост във фейсбук. Вчера обаче Трифонов заяви, че няма да подкрепи правителство с първия мандат, тъй като според него то очевидно не е от експерти, както и с ИТН не са проведени никакви разговори.
ДПС обявиха подкрепата си за първия мандат. "Да, естествено", отговори Мустафа Карадайъ в кулоарите на въпрос дали ще подкрепят първия мандат.
„Възраждане“ още от самото начало заяви, че ще подкрепи само кабинет, излъчен от тяхната политическа сила.
Очаквайте подробности!
Още от България
Дъждовни облаци с валежи, гръмотевици и градушки, обилни дъждове на изток
Очакват се градушки. Максималните температури - предимно между 20° и 25°, в София - около 19°.
Делян Пеевски се срещна с турския министър на външните работи Хакан Фидан
На срещата са обсъдени взаимоотношенията на добросъседство и сътрудничество между двете страни
Управляващите с наглия рефрен на Путин: В Европа е причината за войната в Украйна
„Не оправдавам Путин и не казвам, че агресията срещу Украйна може да бъде оправдана. Но тя можеше да бъде избегната", шикалкави Кутев