„Срещата ми с излъчената за премиер предстои".
Министърът на правосъдието Мария Павлова ще приеме да продължи да изпълнява досегашния си пост, ако новоизбраният служебен премиер Горица Кожарева-Грънчарова ѝ предложи на остане.
Това заяви самата министър Павлова в Благоевград днес, където откри нов офис на Агенцията по вписванията.
Досега институцията се помещаваше в сградата на бившия изчислителен център на ул. „Даме Груев“. От няколко месеца агенцията е на третия етаж в МОЛ „Благоевград“, където допреди година бе Административният съд.
„Срещата ми с излъчената за премиер предстои. След като я изслушам, ще дам отговор. Винаги съм приемала предизвикателствата.“ - каза Мария Павлова, като припомни, че не за първи път участва в служебно правителство.
Според нея честата смяна на изпълнителната власт влияе върху това, че едни и същи закони не могат да стигнат до пленарната зала вече трети пореден парламент.
„Не мисля, че ни пишат „Слаб 2“ от Европа, тъй като с промените в Конституцията предстои отварянето на повече от 100 закона, които са част от реформите на правосъдната система и дейността на прокуратурата извън наказателното производство. Предстои много работа и с оглед на отмяната на текстове в Конституцията." - коментира министър Павлова. /БГНЕС
Още от България
Ивайло Мирчев: Има риск руски нефт да бъде представян като казахстански в "Лукойл Нефтохим Бургас"
" В британските документи не пише, че кабинетът е извършил някакъв дипломатически подвиг .Самото британско финансово министерство изрично записва, че уведомяването за дейност по лиценза не представлява удостоверяване, че въпросната дейност действително е разрешена", пише той
Радев омайва синдикатите: Ангажирани сме с устойчивото развитие на българската енергетика
В срещата участваха вицепремиерът и министър на финансите Гълъб Донев, вицепремиерът Атанас Пеканов и министърът на енергетиката Ива Петрова.
Откриване на течове с термокамера - как се намира скрит теч без къртене
Мокро петно на стената, подута боя, ронеща се мазилка или необяснимо по-висока сметка за вода често са първите признаци, че някъде в жилището има теч. Проблемът е, че мястото, на което влагата става видима, невинаги е мястото, откъдето започва аварията.