24 Април, 2026

Атакуват шефа на хазарта, обвиняват го в злоупотреби

Атакуват шефа на хазарта, обвиняват го в злоупотреби

Браншът има сериозни резерви срещу председателя на Държавната комисия по хазарта

Мариян Попов ли ще диктува в хазарта като председател на Държавната комисия по хазарта /ДКХ/?, попитаха от бранша. Според тях длъжността председател на ДКХ по закон изисква високи морални и нравствени качества, както и професионализъм.

Веднага след назначението, Мариян Попов злоупотребява с поста си, разкриват още запознати. Той повежда битка в защита на игрална зала „Сезам“, намираща се на „Петте кьошета“, за което получава колосална сума, отбелязва сайтът „19 минути“.

За игралната зала има подаден сигнал, че ѝ липсва отстояние 300 м. от 20-то Основно училище „Тодор Минков“. Игралната зала няма необходимото отстояние, но Попов срещу допълнителна месечна крупна сума от оборота ѝ, поема ангажимент да не я затваря и да не отнема нейният лиценз за организиране на хазартни игри, твърдят от бранша.

Мариян Попов продължава да злоупотребява със служебното си положение, провеждайки срещи с организатори на хазартни игри от Бургаския регион, за да ги рекетира с такса спокойствие. Срещу 1000 лв. на месец от игрална зала Попов, урежда безпроблемни проверки на отчитащите се зали.
Сподели:

Коментари (0)

Цените на петрола падат заради надежди за преговори  Иран - САЩ

Цените на петрола падат заради надежди за преговори Иран - САЩ

Повод за оптимизма стана информация от пакистански източник, че иранският външен министър се очаква да пристигне в Исламабад, което засили очакванията за дипломатически контакти, предаде АФП.

България в енергийна офанзива: Трайков лансира идеята за газов коридор към Европа на международен форум

България в енергийна офанзива: Трайков лансира идеята за газов коридор към Европа на международен форум

Служебният енергиен министър представя българските приоритети за енергийна сигурност на Делфийския икономически форум

„Made in Europe“ разделя ЕС: нов закон ограничава достъпа на чужди компании

„Made in Europe“ разделя ЕС: нов закон ограничава достъпа на чужди компании

Новият закон „Made in Europe“ цели да защити стратегическите индустрии на ЕС от глобална конкуренция. Дебатът противопоставя Франция и Германия, а мерките могат да променят достъпа на външни икономики като Китай и САЩ до обществени поръчки в Европа