По думите й тя нямала информация кога и как точно ски легендата придобива офшорката, собственост на "Юлен"
Ски легендата Марк Жирардели, който неочаквано се обяви като концесионер на ски зоната в Банско, работел за Министерството на туризма про боно - на добри начала, без заплащане. Това обяснение даде в министър Николина Ангелкова в отговор на критиките, че Жирардели е в конфликт на интереси - като съветник на Ангелкова, за какъвто бе обявен преди няколко години, и като собственик на "Юлен" АД, за какъвто се представи в края на 2018 година.
"Жирардели беше съветник от ноември 2014 до март 2016 г. с цел да популяризира България като туристическа дестинация навън. Участвал е в наши борси и изложения, където сме рекламирали туризма ни. Никога не е получавал възнаграждение за това", заяви в ефира на Би Ти Ви днес министър Ангелкова.
Тя отрече да е имала информация за това Жирардели да е придобил собствеността върху офшорката "Т.А.К. сървисиз", собственик на "Юлен", както и кога е станало това. Научила новината на 17 декември, когато научиха и всички останали - при среща в Министерството на околната среда и водите с колегата й Нено Димов, на която бе поканен и министърът на икономиката Емил Караниколов.
Според публичните изяви на самия ски шампион в периода, в който е работел за министерството, вече е правел постъпки за придобиването на "Юлен". Станал собственик през 2016-а.
Ангелкова твърди в този контекст, че Жирардели никога не е имал достъп до информация вътре в самото министерство и пак повтори, че е участвал единствено в изложения с цел да рекламира България като туристическа дестинация. След като й бе припомнено видео от тяхна съвместна пресконференция, в което Жирардели посочва, че по света са изумени колко е трудно в България да се даде разрешително за втори лифт, Ангелкова посочи, че той никога не е лобирал за втора кабинка в Банско.
Фактор
"Жирардели беше съветник от ноември 2014 до март 2016 г. с цел да популяризира България като туристическа дестинация навън. Участвал е в наши борси и изложения, където сме рекламирали туризма ни. Никога не е получавал възнаграждение за това", заяви в ефира на Би Ти Ви днес министър Ангелкова.
Тя отрече да е имала информация за това Жирардели да е придобил собствеността върху офшорката "Т.А.К. сървисиз", собственик на "Юлен", както и кога е станало това. Научила новината на 17 декември, когато научиха и всички останали - при среща в Министерството на околната среда и водите с колегата й Нено Димов, на която бе поканен и министърът на икономиката Емил Караниколов.
Според публичните изяви на самия ски шампион в периода, в който е работел за министерството, вече е правел постъпки за придобиването на "Юлен". Станал собственик през 2016-а.
Ангелкова твърди в този контекст, че Жирардели никога не е имал достъп до информация вътре в самото министерство и пак повтори, че е участвал единствено в изложения с цел да рекламира България като туристическа дестинация. След като й бе припомнено видео от тяхна съвместна пресконференция, в което Жирардели посочва, че по света са изумени колко е трудно в България да се даде разрешително за втори лифт, Ангелкова посочи, че той никога не е лобирал за втора кабинка в Банско.
Още от Туризъм
„Прогресивна България“ свиква спорна среща за Витоша, готвят нови правила за планината
Спор около среща за бъдещето на Витоша - природозащитници поставиха под въпрос подготвяни законови промени
Властите във Венеция искат по-висока такса за еднодневните туристи - между 30 и 50 евро
Идеята се подкрепя и от Асоциацията на венецианските хотелиери
Туристите унищожиха 1200-годишния дъб на Робин Худ в Шеруудската гора
В продължение на повече от два века милиони туристи от цял свят посещаваха графство Нотингамшър, за да видят огромния дъб с характерните му извити клони и впечатляваща корона