15 Март, 2026

Марк Зукърбърг: Направил съм почти всички възможни грешки със Фейсбук

Марк Зукърбърг: Направил съм почти всички възможни грешки със Фейсбук

Доверих се на лоши хора и назначих талантливи хора на неподходящи постове

Съоснователят и собственик на Фейсбук Марк Зукърбърг отново си направи самокритика на 14-ата годишнина на социалната мрежа и заяви, че е направил много грешки, предаде Франс прес.

"През годините съм направил почти всички грешки, които можете да си представите. Направих десетки технически грешки и лоши трансакции. Доверих се на лоши хора и назначих талантливи хора на неподходящи постове. Пропуснах важни тенденции и реагирах бавно на други. Пусках продукти, които носеха провал след провал", написа той на личната си страница.

Посланието му за 14-те години, изминали от създаването на Фейсбук , когато той беше студент в престижния американски Харвардски университет, до превръщането днес на Фейсбук в в най-голямата световна социална мрежа с около 2 милиарда потребители, е последното в поредица негови признания за допуснати грешки. Фейсбук е критикуван за разпространението на фалшиви новини и се опитва да се справи с този проблем, отбелязва АФП.

Новото послание на Зукърбърг изглежда означава, че социалната мрежа постоянно ще прави оценка на функционирането си.

"Причината, поради която нашата общност съществува, не е защото сме избягвали да правим грешки. Тя е нашето убеждение, че онова, което правим, е достатъчно важно, за да продължим опитите да се справяме с предизвикателствата, пред които сме изправени, знаейки много добре, че ще имаме още провали, но това е единственият начин да вървим напред", пише в заключение Марк Зукърбърг, цитиран от БТА.
Сподели:

Коментари (0)

Иран заплаши Украйна, че с помощта за Израел става "законна цел" за атаки, Киев: Атакувате ни от години!

Иран заплаши Украйна, че с помощта за Израел става "законна цел" за атаки, Киев: Атакувате ни от години!

"Иранският режим от години подкрепя убийствата на украинци, като директно предоставя на държавата агресор (Русия) дронове и технологии за агресията ѝ срещу Украйна"

Киев сподели с дипломати от 31 страни подробни данни за щетите по петролопровода „Дружба“

Киев сподели с дипломати от 31 страни подробни данни за щетите по петролопровода „Дружба“

Възстановяването на подобна инфраструктура е сложен технологичен процес, който изисква време, специализирано оборудване и непрекъсната работа на екипите, дори под постоянна заплаха

Украинските сили поразиха два руски военни кораба - минус "Славянин" и "Авангард"

Украинските сили поразиха два руски военни кораба - минус "Славянин" и "Авангард"

Те осъществяваха фериботната връзка през Керченския проток – става дума за транспортиране на оръжия, военна техника и боеприпаси