Само 20% от избирателите искат еднопартиен кабинет. Това сочат данните от социологическо проучване, финансирано и реализирано съвместно от БТВ u „Маркет линкс", проведено сред 1026 пълнолетни в страната в периода 18 — 25 март. 38% от всички имащи право на глас изразяват предпочитания към надпартийно управление след изборите. Повечето анкетирани очакват силно фрагментиран парламент, 42% очакват коалиция от две или три партии.
Коментарът на социолозите от „Маркет Линкс" е, че отчуждението на българските граждани от държавността и от политическия елит намира изражение в импулсивно търсене на алтернатива на партийното начало. Проучването е финансирано и реализирано съвместно от bTV u Маркем линкс". Проведено е сред 1 026 пълнолетни в страната в периода 18 — 25 март.
Още от България
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими
Асен Василев: Бюджетът за 2026 г. е самоубийствен
"..Изкуствено са си измислили това с "дупката" в бюджета, за да могат да оправдаят 3,5 млрд. евро на един обръч от фирми в строителството и енергетиката", смята бившият финансов министър