21 Декември, 2025

Марко Рубио: Близо сме, но не достатъчно близо до мира в Украйна

Марко Рубио: Близо сме, но не достатъчно близо до мира в Украйна

Марко Рубио, снимка: архив

"Има причини за оптимизъм, но има и причини за безпокойство“, каза държавният секретар на Съединените щати пред Ен Би Си

На този етап САЩ имат основание както за оптимизъм по отношение на усилията на страните за постигане на споразумение за конфликта в Украйна, така и за безпокойство, заяви американският държавен секретар.

„По време на целия този процес става въпрос за определяне на това дали двете страни наистина искат мир и колко близо или далеч са от него след 90 дни усилия. Именно това се опитваме да определим през тази седмица. Има причини за оптимизъм, но има и причини за безпокойство“, каза Рубио пред Ен Би Си.

Той подчерта, че предстоящата седмица ще бъде много важна, защото Съединените щати ще трябва да решат дали искат да продължат с усилия в тази насока или е време да се съсредоточат върху други въпроси.

„Близо сме, но не сме достатъчно близо“, коментира държавният секретар на САЩ, говорейки за вероятността да се постигне мирно споразумение в Украйна. 

Сподели:

Коментари (0)

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Франция изгражда нов самолетоносач, който ще замени по-малкия и стар „Шарл дьо Гол“

Новият самолетоносач, също с ядрен двигател, ще е много по-голям от сегашния. Той ще е с водоизместимост близо 80 000 тона и с дължина около 310 метра