30 Декември, 2025

Мартин Димитров: Не е лош вариантът да се върне процедурата за управител на БНБ

Мартин Димитров: Не е лош вариантът да се върне процедурата за управител на БНБ

Мартин Димитров

"Имаме категорична позиция - Елеонора Митрофанова трябва да напусне посолството след всички неща, които направи. Светът трябва да види, че нямаме колебания и искаме спиране на войната в Украйна. Даването на военна помощ е част от възстановяване на мира". Това заяви пред BGonAir депутатът от ДБ Мартин Димитров. 

"Подкрепяме Андрей Гюров за управител на БНБ. На всички в опозицията им е много лесно и дават акъл. Това, че има конкуренция за БНБ, е добър знак. Не е добър вариант опозицията да има глас за този избор. Няма да се стигне до единна кандидатура. Не е лош вариант, ако се върне процедурата отначало. Тази опция стои на масата. Ние държим на еврозоната, защото е мост към повече инвестиции. Гуверньорът в това отношение е много важна фигура. Има много подготвени хора, но е важно да имат желание в тази процедура", каза още Мартин Димитров. 

"Путин смята, че може да си напада която си иска страна. България и останалите страни трябва да кажат, че договорите трябва да се спазват. Връзката с Гърция се бавеше с години. Лятото, ако се повтори същият сценарий, трябва хранилищата ни да бъдат пълни срещу усложняване на ситуацията. Не ми харесва, че може втечнения газ в Гърция да се забави", категоричен е народният представител.

Сподели:

Коментари (0)

НЗОК е платила 7 млн. лева за пациентите, които залагали в казина, докато са хоспитализирани

НЗОК е платила 7 млн. лева за пациентите, които залагали в казина, докато са хоспитализирани

При установяване на отчетена, но неизвършена медицинска дейност, НЗОК ще прилага всички предвидени в закона санкции, включително прекратяване на договори.

Председателят на комисията по стоковите борси ще оглави Координационния център за еврото

Председателят на комисията по стоковите борси ще оглави Координационния център за еврото

Задачата на центъра е да координира работата на институциите на централно, териториално и общинско ниво по всички въпроси, свързани с въвеждането на общата европейска валута.

Премиерът Желязков: Икономиката на България е в топ 5 на държавите в ЕС, имаме ръст от над 3%

Премиерът Желязков: Икономиката на България е в топ 5 на държавите в ЕС, имаме ръст от над 3%

С тези думи министър-председателят откри заседанието на Министерския съвет днес