21 Април, 2026

Мартин Димитров: Институциите у нас репресират опозицията, това има характеристики на диктатура

Мартин Димитров: Институциите у нас репресират опозицията, това има характеристики на диктатура

снимка: архив Faktor.bg

Той подчерта, че трябва да има битка с корупцията, но тя трябва да бъде истинска, а в момента властта използва контролни органи единствено срещу опозицията

Институциите в България действат крайно избирателно и всички атаки и проверки в последно время засягат само кметове от опозицията. Това мнение изрази депутатът от ПП-ДБ Мартин Димитров в ефира на Нова ТВ.

"Корупцията е характеристика на властта, защото там са огромните средства, които се харчат и огромните бюджети. А всичките атаки и проверки в последно време засягат кметове на опозицията и то крайно избирателно", обясни Димитров.

Той подчерта, че трябва да има битка с корупцията, но тя трябва да бъде истинска. Всеки, който е нарушил закона, трябва да носи отговорност. Тук обаче говорим за избирателност, която преминава в репресия към опозицията, подчерта депутатът.

Според него "властта използва контролни органи срещу опозицията. Това е характеристика на диктатура" и поиска отговор на въпроса защо няма кмет, представител на управляващите, който да е обект на такива действия.

"Приемането на еврото е исторически момент. Трудното предстои", коментира депутатът темата за влизането на България в еврозоната. Според него това, за което трябва да се работи, е въпросът с цените.

"Властта е тръгнала в грешна посока - да въвежда тавани на надценките", каза Димитров и допълни, че такива тавани на надценките в други страни са довели до повишаване на самите цени.

Народният представител бе категоричен, че никой в Европа не се е опитвал да сваля цените с държавни магазини. По негови думи заради държавното регулиране, вместо цените да паднат, те ще се увеличат.

Според Мартин Димитров, България трябва да се движи по пътя на възприемане на еврото, защото това носи повече сигурност, инвестиции и икономически растеж.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

"Широкото мнозинство хора подкрепиха Румен Радев, който дойде със същите заявки за посочения от нас модел Пеевски-Борисов”

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Съгласно Закона за публичните финанси при условията на удължителен бюджет Министерският съвет може да поема нов държавен дълг единствено с цел рефинансиране на съществуващи задължения до размера на годишните погашения по вече поетия дълг

Само един сигнал за руска намеса е регистриран във връзка с парламентарните ни избори

Само един сигнал за руска намеса е регистриран във връзка с парламентарните ни избори

Българското правителство събира информациите за чужда намеса от открити източници