4 Февруари, 2026

Мартин Димитров: Толкова левичарски бюджет не съм виждал

Мартин Димитров: Толкова левичарски бюджет не съм виждал

Скрийншот

По думите му проектобюджетът всъщност представлява натиск върху предприемачите и „на практика е война срещу бизнеса и средната класа“

Мартин Димитров коментира казуса „Лукойл“ с необичайна острота, подчертавайки, че „очаквахме от правителството национален план с конкретни стъпки, не работа на парче“. По думите му сегашният модел – решения на седмични порции – издава липса на стратегия. „Правителството всеки петък прави откъслечни работи. Самият факт, че след тази дерогация те говорят за следваща, означава, че те не очакват до края на тази дерогация да има трайно решение“, заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България“ в предаването „Лице в лице“ по бТВ.

Димитров подчерта, че очаква „конкретни стъпки“, а не административни импровизации. Според него особеният управител трябва да е с различен профил, а проверките на запасите от горива е трябвало да бъдат сред първите действия: „Запасите от горива трябваше да се проверят още първите дни, запасите от горива, които са в чужбина, трябваше да се върнат. Места за складиране има“.

Той коментира и назначението на Румен Спецов: „Представете си – на Румен Спецов му се налага да взима решения в рамките на петролния сектор. Той няма опит“.

 Димитров напомни, че именно от „Демократична България“ са въвели фигурата на особен управител, като още тогава са предложили екип от трима души. „Можеше в този екип да има човек, който се занимава с петрол, друг, който е препоръчан от ЕК“, добави той, подчертавайки, че сегашният избор е половинчато решение.

Темата премина и към Бюджет 2026, който според него е тревожен сигнал за бизнеса: „Признавам честно... Толкова левичарски бюджет не съм виждал. Силно обезпокоен съм от последствията“. По думите му проектобюджетът всъщност представлява натиск върху предприемачите и „на практика е война срещу бизнеса и средната класа“.

Сподели:

Коментари (0)

При срещата с БСП-ОЛ Йотова поиска следващият парламент да преосмисли промените в Конституцията

При срещата с БСП-ОЛ Йотова поиска следващият парламент да преосмисли промените в Конституцията

"Нашата преценка - моята и на моя екип - е, че се нуждаем от спешни решения и действия, за да се спре ценовият шок, да видим какви са най-спешните и реалистични мерки за най-уязвимите хора, за най-бедните."

Рейнджърите от хижа "Петрохан" от 2 години разследвани от ДАНС

Рейнджърите от хижа "Петрохан" от 2 години разследвани от ДАНС

Снимки на въоръжени „рейнджъри“, публикувани на сайта на организацията, са били заимствани от чуждестранни сайтове, което според него е създавало внушение за държавна или официална охрана

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

ДПС-НН: Служебният премиер не бива да е приближен до никоя партия

"Най-важната задача на служебния кабинет е да гарантира честни и прозрачни избори, които да доведат до доверие на българите в институциите и партиите."