15 Януари, 2026

Мартин Димитров: Кабинетът трябва да има ясен план, за да не стигнем до криза с горивата

Мартин Димитров: Кабинетът трябва да има ясен план, за да не стигнем до криза с горивата

снимка: БГНЕС

По неговите думи планът трябва да има няколко компонента и отбеляза, че според него властта действа стихийно и с откъслечни мерки

"За да няма проблеми с цените на горивата в кризисната ситуация заради санкциите, правителството трябва да има план. А не да се взимат спешни мерки на парче, което да създава напрежение. Трябва да има план". Това заяви депутатът от ПП-ДБ Мартин Димитров пред БНР.

Той поясни, че този план има няколко компонента. По думите му първо трябва да се извърши преглед на запасите. Според него трябва да има глоби за търговците, ако те не са внесли задължителните запаси.

Димитров посочи, че е необходимо и да се осигурят горива до края на зимата. Народният представител отбеляза, че също така трябва да има цялостна концепция какво прави правителството. Депутатът е на мнение, че властта действа стихийни и с откъслечни мерки.

Според него назначаването на особен управител на "Лукойл - България" е крайна мярка. По думите му до там може да се стигне, след като вече е изчерпана възможността за допускане на инвеститорски интерес.

Той засегна и темата за Бюджет 2026. Димитров подчерта, че вървим по опасна наклонена плоскост. Депутатът от ПП-ДБ посочи, че вдигането на осигуровките с 10% ще натовари едно средностатистическо семейство да плаща 100 лева повече всеки месец.

Той е притеснен и от увеличението на данък "дивидент" от 5% на 10%, което според него ще удари инвестиционно настроените хора. Димитров определи като опасни и вдигането на максималния осигурителен доход. Има рискове България да влезе в румънски или гръцки сценарий, каза още той.

Сподели:

Коментари (0)

Агенцията за ядрено регулиране да отговори за Коледната криза в АЕЦ „Козлодуй”

Агенцията за ядрено регулиране да отговори за Коледната криза в АЕЦ „Козлодуй”

Експертът е поставил в официално заявление според Закона за достъп до обществена информация, седем въпроса относно кризата в атомната ни електроцентрала до председателя на АЯР г-н Цанко Бачийски

След удари с дронове по танкери край Новоросийск износът на казахстански петрол е под сериозна заплаха.

След удари с дронове по танкери край Новоросийск износът на казахстански петрол е под сериозна заплаха.

Дронове атакуваха най-малко три петролни танкера край руския порт Новоросийск, докато са чакали да товарят казахстански петрол от терминала на Каспийския тръбопроводен консорциум. Инцидентът поставя под риск ключов маршрут за световния енергиен пазар.

БНБ повиши прогнозата за растежа на БВП на България

БНБ повиши прогнозата за растежа на БВП на България

Нагоре е коригиран и растежът за тази и следващата година. За 2026 и 2027 г. реалният БВП трябва да нарасне с 3.1%. Според прогнозата от юни ръстът трябваше да бъде 2.7 %.