24 Март, 2026

Мъск убеждава Риши Сунак: Много скоро изкуственият интелект ще измести човека

Мъск убеждава Риши Сунак: Много скоро изкуственият интелект ще измести човека

Илан Мъск

Според американския милиардер най-трудното предизвикателство пред обществото в бъдеще е да бъде намерен смисъл на живота

Илон Мъск заяви, че изкуственият интелект ще доведе до това, че на човечеството вече няма да му се налага да работи, а основният въпрос в бъдеще ще бъде намирането на смисъла на живота, съобщи Би Би Си.

Американският милиардер обсъди темата с британския премиер Риши Сунак по време на на среща на високо равнище, посветена на регулирането на изкуствения интелект.
Първата по рода си среща на върха се проведе в Блетчли Парк в Бъкингамшър, Великобритания. В продължение на два дни технологични ръководители, експерти и политици обсъждаха основите на регулирането и безопасното използване на технологиите за изкуствен интелект.

По време на срещата на върха няколко големи технологични компании и държави подписаха доброволно споразумение, което позволява на правителствата да тестват най-новите модели на изкуствен интелект за рискове за социалната стабилност и националната сигурност.

Към договора се присъединиха редица големи технологични компании, сред които OpenAI, Google DeepMind, Amazon, Mistral, Microsoft и Meta.

На въпрос на британския премиер какво мисли за инициативата, собственикът на социалната платформа "Екс" изрази своята подкрепа, защото, както се изрази той, "през годините разбрахме, че е хубаво да има рефери".

Илон Мъск смята, че едно от най-трудните предизвикателства на бъдещето ще бъде намирането на смисъла на живота.
Сподели:

Коментари (0)

ЕС и Австралия сключиха споразумение за свободна търговия - след 8 години преговори

ЕС и Австралия сключиха споразумение за свободна търговия - след 8 години преговори

Отпадат 99% от митата на европейските стоки за австралийския пазар

Кубилюс: ЕС намалява зависимостта си от вноса на военно оборудване от САЩ

Кубилюс: ЕС намалява зависимостта си от вноса на военно оборудване от САЩ

САЩ днес произвеждат 750 ракети "Пейтриъйт" годишно, а в първите дни от войната в Иран бяха използвани 800, отчете еврокомисарят Андрюс Кубилюс

Вълна от желаещи да напуснат Русия парализира местната система „Госуслуги"

Вълна от желаещи да напуснат Русия парализира местната система „Госуслуги"

Повечето подразделения в градовете с над милион жители в момента са претоварени до критичния предел. Държавната машина просто не се е справила с броя на хората, решили да напуснат страната.