Единият от тях е задържан, други двама се издирват
Маскирани избягаха, след като опитаха да разбият банкомат и да ограбят магазин за техника. Това се е случило около 03:25 тази нощ в столичен хипермаркет.
От групата двама са избягали, а един е задържан.
По информация на Нова ТВ става въпрос за група от чуждестранни граждани - вероятно молдовци. Те са разбили вратата на магазина, след което откраднали дребна техника.
От източници, близки до разследването, NOVA научи, че става въпрос за хора, които и преди са участвали в разбиването на банкомати.
След проведена специализирана полицейска операция от служители на сектор „Кражби” - СДВР, сектор „Кобра” - СДВР и сектор „Кражби” - ГДНП единият от извършителите е задържан.
Другите двама са оказали съпротива, не са изпълнили полицейските разпореждания и са успели да избягат в посока Самоковско шосе.
Източници от СДВР посочват, че това е група, която се занимава основно с кражби от банкомати и е била следена през последните месеци в София.Преди броени дни полицията задържа друга престъпна група отново в столицата, която се беше специализирала в кражби от офиси на мобилни оператори.
Органите на реда са имали информация за разбитата банда.
Две от лицата успяват да избягат, но сме организирали необходимите оперативно-издирвателни мероприятия да установим местонахождението им. Операцията е проведена снощи около 3,30 часа. След опит за взломяване на АТМ устройство две от лицата успяват да избягат. Едно от лицата от отива към АТМ устройството, а другото влиза в търговския обект и започва да взима дребна техника. Тази техника е тук на място“, заяви на брифинг началникът на криминална полиция в СДВР Петър Петров.
Още от Улицата
Фериботът в Оряхово е в криза заради ниските води на Дунава, служителите зоват за помощ
През последните четири години дружеството периодично е търпяло загуби заради засушаването. Досега обаче не се е стигало до толкова продължително прекъсване в неговата работа.
Какво ще зърнем от България - Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август
Космическият танц ще докосне родното небе за едва десетина минути, а геометрията на затъмнението оставя много тесен времеви прозорец за наблюдение непосредствено преди самия залез.
WSJ: Държавите от Залива приемат очертаващата се реалност в Ормуз с ирански контрол
Износителите на петрол и газ не харесват подготвяното ново споразумение за повторно отваряне на водния път, но го виждат като най-добрия от лошите варианти, съобщава The Wall Street Journal