Сигнали за масово упояване на бездомни кучета в Благоевград от служители на общинския приют. Това се е случило в навечерието на тържествата за Гоце Делчев. Зрители на БТВ изпратиха клипове, заснети в центъра на града. На тях се вижда състоянието на едното четириного, а въпросът на жената, автор на клипа, остава без отговор. Тя пита защо по този начин се ловят безстопанствените кучета. На клипа се вижда как служителите обясняват, че са упоили животните, за да ги ваксинират.
„Бях свидетел на акцията на служителите на общинския приют и бях подложена на психически тормоз от цялата случка. Начинът, по който се заловиха кучетата, беше абсолютно нехуманен. Можеха да използват нас доброволците и хората, които обгрижват безстопанствените животни, да помогнем със залавянето на кучетата. Кучетата се упояваха, без да бъдат агресивни. Преди това бях свидетел и на това как спейки на слънце кучетата бяха обстрелвани, но не успях да снимам“, обясни Цветомира Съботинова. Според Цветомира екипът трябва да поеме отговорност за случилото се. „Бях свидетел на същия случай, който се разигра пред Съдебната палата. Не може човек с пушка да обстрелва нищо неподозиращи кучета, които са обгрижвани, обезпаразитявани и някои от тях кастрирани от нас“, разказа доброволецът Мария Георгиева.
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година