7 Август, 2026

Корман: България може да приключи техническата фаза по присъединяване към ОИСР до края на 2026

Снимка: МВнР

Генералният секретар на ОИСР потвърди своя личен ангажимент към разширяването на организацията

Министър Велислава Петрова проведе среща с генералния секретар на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) Матиас Корман в рамките на Годишната среща на Съвета на Организацията на ниво министри в Париж, съобщиха от МВнР.

По време на разговора първият ни дипломат подчерта, че членството на страната ни в ОИСР остава основен приоритет във външната политика на новото българско правителство, което е поело ангажимент да завърши техническата фаза на процеса на присъединяване възможно най-скоро. 

„Високо ценим тясното, позитивно и конструктивно сътрудничество със Секретариата на ОИСР през целия процес на преговори за присъединяване“, заяви още министър Петрова.

От своя страна Матиас Корман потвърди своя личен ангажимент към процеса по разширяване на организацията. Той подчерта, че България остава в добра позиция да приключи техническата фаза в рамките на настоящата година.

Министър Петрова и генералният секретар Корман потвърдиха общата си оценка, че присъединяването на България към ОИСР ще има взаимно изгоден характер и изразиха готовност да продължат тясното сътрудничество с оглед успешното приключване на процеса.

Сподели:
Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Ванс е фаворитът на Тръмп за кандидат на републиканците за президентския вот през 2028 г.

Част от традиционните партийни спонсори продължават да подкрепят Рубио, докато Ванс разчита основно на по-младото крило на движението MAGA

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Шикорски заговори за прехващане на руските ракети над Украйна вместо да се взривяват над Полша

Той отбеляза, че „няколко поредни дни към Киев летят балистични ракети, срещу които в момента няма защита“ и „те убиват все повече хора"

Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута

Испанските служби разследват подготовка за нова миграционна вълна към Сеута

Заключението е, че призивът за ново нахлуване е реален и документиран във Facebook, WhatsApp и Instagram

Коментари (0)