Генералният секретар на ОИСР потвърди своя личен ангажимент към разширяването на организацията
Министър Велислава Петрова проведе среща с генералния секретар на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) Матиас Корман в рамките на Годишната среща на Съвета на Организацията на ниво министри в Париж, съобщиха от МВнР.
По време на разговора първият ни дипломат подчерта, че членството на страната ни в ОИСР остава основен приоритет във външната политика на новото българско правителство, което е поело ангажимент да завърши техническата фаза на процеса на присъединяване възможно най-скоро.
„Високо ценим тясното, позитивно и конструктивно сътрудничество със Секретариата на ОИСР през целия процес на преговори за присъединяване“, заяви още министър Петрова.
От своя страна Матиас Корман потвърди своя личен ангажимент към процеса по разширяване на организацията. Той подчерта, че България остава в добра позиция да приключи техническата фаза в рамките на настоящата година.
Министър Петрова и генералният секретар Корман потвърдиха общата си оценка, че присъединяването на България към ОИСР ще има взаимно изгоден характер и изразиха готовност да продължат тясното сътрудничество с оглед успешното приключване на процеса.
Още от Свят
Ген. Холгер Нойман: Ако Русия нападне НАТО, следват удари срещу Калининград и Петербург
„Ако се стигне до конфликт, ние ще защитим всеки сантиметър от нашата територия"
Бенямин Нетаняху: Войната с Иран спаси Израел от ядрено унищожение
Той добави, че липсата на действия би поставила милиони израелски граждани в опасност от „масова смърт“
Доналд Тръмп: Ормузкият проток ще бъде отворен напълно от 19 юни
Той посочи, че протокът е „вече частично отворен“, въпреки че все още се извършват действия, с които да се гарантира, че е разминиран