6 Декември, 2025

Манолова кокетничи: Щом спрягат името ми за кандидат-кмет, значи в общината има проблеми

Манолова кокетничи: Щом спрягат името ми за кандидат-кмет, значи в общината има проблеми

Тя не изключи възможността все пак да вземе решение да се включи в изборната надпревара

"В БСП се случват различни неща. Имам достатъчно проблеми да решавам на гражданите, нямам време за партии". Това заяви пред Нова ТВ омбудсманът Мая Манолова по повод изборите за нов лидер на "столетницата". 

На въпрос, дали са я търсили от структурите на БСП за евентуална кандидатура, тя отговори: "Всеки може да търси всекиго. Нямам никакъв ангажимент с партии". Тя коментира и информацията, че вероятно ще е кандидат-кмет на София през есента на местните избори. Видимо поласкана Манолова заяви: "Очевидно в столична община има проблеми, щом ме спрягат за кандидат-кмет на столицата. Възможно е да взема други решения". Тя допълни, че за 20-ти път вече ѝ задават въпроса дали ще се кандидатира за кмет. 

Тя коментира и темата с надвишените партийни субсидии. "Законът е пределно ясен, партиите получават субсидии за получените за тях гласове. Самият факт, че на прокуратурата  й трябваха три-четири дни, за да й стане ясна темата, на всеки зрител е ясно какъв е проблемът, единствените, които не са разбрали и не им е ясно, са финансовият министър и шефовете на партии. Ако не е било ясно, проверява се парламентарната стенограма, чете се, в закона няма нищо наясно. Това е кризисен ПР в момента, в такива условия са и финансовото министерство, и партиите.", каза Манолова. 

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Атанас Атанасов: Ново правителство в рамките на съществуващия парламент е невъзможно

Според него има шанс предстоящият вот на недоверие да успее, а ако правителството не подаде оставка.

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.