17 Март, 2026

Мая Манолова пак захапа Борисов: Използва трикове, за да не се яви в парламента

Мая Манолова пак захапа Борисов: Използва трикове, за да не се яви в парламента

Мая Манолова

Тя отново призова премиера в оставка да докладва дали страната е готова да внесе Плана за възстановяване

Борисов използва характерните за него трикове, за да не се явява в парламента. Това заяви в декларация от името на парламентарната група на „Изправи се! Мутри вън!“ председателят ѝ Мая Манолова, предаде БГНЕС.

Манолова за пореден път разкритикува Борисов, който не изпълни решението на депутатите да се яви днес пред тях, за да представи подробности около Националния план за възстановяване и устойчивост. Премиерът трябва да бъда изписан от болница днес, където претърпя операция на коляното.

„Големите световни икономики вече внесоха такива планове. Само в България, заради деструктивното управление на българското правителство, планът все още се обсъжда“, заяви Манолова от парламентарната трибуна. Тя допълни, че благодарение на плана страната ни може да получи над 12 млрд. лева, които да влязат в икономиката, както и да се възползва от още безлихвени кредити. Според Мая Манолова планът трябва да бъде внесен в европейските институции до април, за да бъде одобрен до началото на лятото.

Тя призова още веднъж премиерът в оставка Бойко Борисов да докладва своевременно за готовността на страната ни да внесе плана и подчерта, че от нейната парламентарна група ще предложат неговото „доработване“.
Сподели:

Коментари (0)

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Тя съобщи, че ще посети Украйна в последния ден на месеца

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Военната операция на САЩ и Израел не е неочаквана след ударите през миналата година

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

“Това е прилагане на решенията, които вече са взети на лидерско равнище и Унгария даде съгласието си за тях“, подчерта Калас