27 Декември, 2025

Майк Пенс с ултиматум към Берлин, Париж и Лондон: Откажете се от ядрената сделка с Иран

Майк Пенс с ултиматум към Берлин, Париж и Лондон: Откажете се от ядрената сделка с Иран

Майк Пенс

Това е лоша стъпка, която само ще подсили Иран и ще отслаби ЕС, предупреждава американският вицепрезидент

Американският вицепрезидент Майк Пенс настоя европейските съюзници да се оттеглят от ядрената сделка и предупреди за бъдещи санкции над Техеран, съобщава БГНЕС, цитирана от Нова ТВ. 

Той говори на конференцията в Полша, на която присъстваха представители на Израел и висши арабски лидери. Пенс нарече Иран „най-голямата заплаха за сигурността и мира в Близкия Изток” и обвини духовническия режими в създаването на „нов Холокост” с регионалните си амбиции. 

Той осъди новата инициатива на Франция, Германия и Великобритания, която позволява на европейските бизнеси да оперират на иранския пазар въпреки американските санкции. 

„Това е лоша стъпка, която само ще подсили Иран и ще отслаби ЕС и ще създаде повече дистанция между Европа и САЩ. Дойде времето за нашите европейски партньори да се изтеглят от Иранското ядрено споразумение и да се присъединят към нас, докато ние прилагаме нужния икономически и дипломатичен натиск, който да даде на иранските хора, региона и света мира, сигурността и свободата, която заслужават”, каза Пенс.

В навечерието на 40-те години откакто Иран свалиха от власт проамериканския шах, Пенс призова за максимален натиск. 

„Иранската икономика продължава да пада, тъй като хората излизат по улиците, свободолюбивите нации трябва да се държат заедно и да държат отговорни, иранския режим за злините и насилието, които той им е причинил на тях, региона и света”, каза Пенс. 

Американските санкции „ще стават все по-сурови” освен ако Иран не „промени своето опасно и дестабилизиращо поведение”, допълни той.
Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.