17 Август, 2026

Майкъл Кейн и Джони Деп със специални отличия на фестивала в Карлови Вари

Джони Деп

Холивудските звезди ще бъдат почетени на специална церемония

Актьорите Майкъл Кейн и Джони Деп ще бъдат почетени на предстоящия 55-и Международен филмов фестивал в Карлови Вари, Чехия, съобщи "Variety".

Проявата ще бъде организирана между 20 и 28 август.

На церемонията по откриването Майкъл Кейт ще получи приза "Кристален глобус" за изключителния си артистичен принос към света на киното.

Той ще присъства лично на кинофестивала, за да представи дебютния филм "Бестелъри" на режисьорката Лина Реслър. В комедията с елементи на драма двукратния носител на "Оскар" играе старомоден писател, който тръгва на последното си книжно турне.

Освен него, в Карлови Вари ще бъде почетен и Джони Деп за впечатляващата му кариера и отпечатъка, оставен върху световната киноиндустрия. Това е второто фестивално отличие за звездата от "Карибски пирати", който наскоро беше обявен за носител на наградата "Доностия" за цялостно творчество на кинофестивала в Сан Себастиан.

"За нас е голяма чест да приветстваме иконата на съвременното кино в Карлови Вари. Възхищаваме се на работата на Деп и сме щастливи да му отдадем заслужена почит", се посочва в изявлението, направено от организаторите.

На церемонията по закриването на проявата ще бъде почетен режисьорът Ян Сверак, пише БТА. Предвидена е специална прожекция на творбата му "Пътуването", която спечели "Кристален глобус" за най-добър филм на 30-ия кинофестивал в Карлови Вари през 1985 г.

Сподели:
Съни Сънински: Идеята да пресъздадеш „малък“ свят, събрал България, осмисли живота ми

Съни Сънински: Идеята да пресъздадеш „малък“ свят, събрал България, осмисли живота ми

Тя "направи професията ми на режисьор и продуцент изведнъж изключително съществена." Паркът „никога няма да бъде готов“, казва Сънински

"Живец" на Бойка Николас спечели Международния литературен конкурс „Изящното перо-2026“ в Чикаго

"Живец" на Бойка Николас спечели Международния литературен конкурс „Изящното перо-2026“ в Чикаго

Книгата „Морето ми каза“ е пророческа, като авторката  получава вдъхновение за нея, докато стои на морския бряг в Испания

Поли Генова: Бургас е вдъхновение, той е лиричен, ще остави хубави спомени от „Евровизия 2027“

Поли Генова: Бургас е вдъхновение, той е лиричен, ще остави хубави спомени от „Евровизия 2027“

За мен няма нищо по-свято и ценно от българското, българския фолклор, и винаги съм си мечтала да мога да вкарам в музиката, която правя, нещо от корените си, каза певицата за своята песен "Моя душа"

Коментари (0)