16 Април, 2026

Майката на Ники гневна от песен на Слави Трифонов: Преминахте човешката граница

Майката на Ники гневна от песен на Слави Трифонов: Преминахте човешката граница

Ралица Асенова и чалга изпълнителя Трифонов

Ралица Асенова настоява песента да бъде незабавно премахната от публичното пространство, защото е гавра с паметта на жертвите

Ралица Асенова, майка на намерения мъртъв в кемпера до Околчица Ники публикува гневен пост във фейсбук. Реакцията и е предизвикана от песен, написана от Слави Трифонов за трагедията с шестимата мъртви рейнджъри.

Асенова категорично се обявява против използването на трагедията за шоу от чалга изпълнителят.

„Паметта на Ники не е средство за публичност, политическа пропаганда или медийни интерпретации“, предупреждава майката.

Ето и пълния текст на обръщението й:

"Официално обръщение към Слави Трифонов

Аз съм Ралица Асенова – майката на Ники, който беше убит! 

Правя този пост, защото за съжаление се налага да защитя паметта на детето си за пореден път през изминалия месец! 

Слави Трифонов обръщам се към вас, защото с изключително възмущение разбрах, че сте създали песен, в която се използва трагедията отнела живота на нашите деца. Това се случва въпреки факта, че в първите дни след случилото се Вие публично направихте тежки внушения и обиди по адрес на убитите. 

Преди две седмици във Вашата медия отново беше обсъждан случаят „Петрохан“, като отново бяха направени твърдения, които дълбоко нараниха нас – семействата на загиналите.

Днес си позволявате да създавате песен, използвайки смъртта на нашите деца. Що за нахалство? 

КАТЕГОРИЧНО ЗАБРАНЯВАМ: 

Смъртта на детето ми и трагедията сполетяла всички близки с жестокото шесторно убийство да бъдат използвани по какъвто и да било начин – нито в песен, нито в политически или медийни внушения.

Паметта на Ники не е средство за публичност, политическа пропаганда или медийни интерпретации.

Затова настоявам песента да бъде незабавно премахната от публичното пространство, както и да бъде прекратено всякакво използване на смъртта на сина ми за каквито и да било цели. 

Тази граница, която поставям е човешка, морална и напълно оправдана.

Обръщам се и към медиите и институциите в България – надявам се НАЙ-СЕТНЕ да проявят необходимата чувствителност и уважение към паметта на загиналите и към техните семейства, защото нарушаването на човешките права на убитите и на нас техните близки вече взима заплашителни размери! 

Ралица Асенова

майка на Ники

резидента Йотова – това тук беше абсолютно несериозно 

Сподели:

Коментари (0)

Защо Радев не подкрепя забраната на реклама на хазарта

Защо Радев не подкрепя забраната на реклама на хазарта

„Продължава промяната“ внесоха специален законопроект по тази тема, но лидерът на популистката „Прогресивна България“ е безразличен дали парламентът ще го приеме

Две серии земетресения в Западна Турция – какво е общото и различното

Две серии земетресения в Западна Турция – какво е общото и различното

Западна Анатолия се разсича от разломната система Симав-Афион (началото й е на 75-80 километра към запад от Симав, а източното продължение е извън илюстрацията). Именно сектори на тази система са сеизмоактивни през 2025-2026 година

Малката потребителска кошница надхвърли 61 евро

Малката потребителска кошница надхвърли 61 евро

Нарастването на цените се усеща най-силно при зеленчуците, а причината е, че повече от тях се внасят от чужбина