28 Февруари, 2026

Майката на убития преди 6 г. Цветомир: Били са го в продължение на час и половина

Майката на убития преди 6 г. Цветомир: Били са го в продължение на час и половина

Цветомир Христов

3 г. условна присъда за убийците, родителите търсят справедливост

„Присъдата от 3 години затвор условно е нереална”, заяви пред bTV майката на жестоко убития Цветомир Христов – Мария Александрова. 30-годишният художник , който е на палатка с приятелката си на Камен бряг, умира преди 6 години след нанесен му жесток побой. Според съдебната експертиза младият мъж е бит в продължение на час и половина. Приет в болница в кома, със спукан бял дроб и счупени кости.

Вече 6 години след смъртта на Цветомир няма наказани. Обвиняемите по делото Ивайло и Васил получават 3 г. затвор условно, а делото се прехвърля между апелативния съд във Варна и Върховния касационен съд.

„Цветомир е бил толкова брутално бит, но при ареста на Ивайло и Васил не са взети никакви проби от тях, за да се установи кой е извършителят”, казва Александрова. 

По думите й момчетата са задържани чак на следващия ден след побоя. „Те са агресивни, на предпоследното дело ги изкараха, че са чисти души и са се поправили”, разказва майката на убития Цветомир.

„Това е окончателното решение на съда”, казва майката, като по думите й следствието не е направило нищо, за да се установи истинският извършител на бруталното деяние. "Той беше самоук художник, днес можеше да бъде известен творец."

Сподели:

Коментари (0)

Лъже ли кметът Васил Терзиев? Дал е на групата "Петрохан" четвърт милион лева

Лъже ли кметът Васил Терзиев? Дал е на групата "Петрохан" четвърт милион лева

Парите са превеждани в частната сметка на „Ивей“ преди, по време и след изборите за кмет на София, последният транш прави бившата жена на Терзиев

ВКС търси кой е наследникът на Нотариуса, иска помощ от гражданите

ВКС търси кой е наследникът на Нотариуса, иска помощ от гражданите

В позиция, изпратена до медиите, ръководството на Върховния касационен съд посочва, че „приема изключително сериозно и с голяма тревога твърденията на г-н Иван Брегов, според които „Мартин Божанов-Нотариуса си е намерил правоприемник“

Лечева затвърди позицията си на председател на БОК с трето решение на съда

Лечева затвърди позицията си на председател на БОК с трето решение на съда

„Българска конфедерация по кикбокс и муай тай“ оспорваше решенията по избора на Весела Лечева за председател на БОК, както и тези за избор на ново Изпълнително бюро и Контролен съвет