25 Юни, 2026

Майки на деца с увреждания отново излизат на протест

Майки на деца с увреждания отново излизат на протест

Те настояват да се изравнят социалните помощи за децата в приемните семейства и отглежданите от роднини

Майки на деца с увреждания от инициативата "Системата ни убива" излизат на пореден протест на днешния празник на детето. Те се събират в 11 часа пред Министерския съвет. Демонстрацията е под наслов "Да спасим децата от системата!". 

Майките искат равнопоставеност в подкрепата за всички деца в България. Те настояват да се изравнят социалните помощи за децата в приемните семейства и за тези, които са сираци и се отглеждат от роднини. 

Сподели:
Проф. Веселин Вучков: България постепенно се превръща в хазартна държава

Проф. Веселин Вучков: България постепенно се превръща в хазартна държава

По време на Световното първенство по футбол рекламите на залози посяват „семенцето“ на зависимостта сред децата, а държавата изостава в защитата на обществения интерес, предупреждава юристът

Знаков софийски парк остава с името на съветски шпионин

Знаков софийски парк остава с името на съветски шпионин

Комунистическото мнозинство в СОС върна името парк „Заимов“, преди месец го прекръстиха на „Оборище“

Кметът на София съди депутат от ДПС, блокира банковите му сметки и кредитни карти

Кметът на София съди депутат от ДПС, блокира банковите му сметки и кредитни карти

„Васко има неограничени финансови възможности и може да тормози всеки ДПС-ар със SLAPP дела, за му запуши устата“, казва Станислав Анастасов

Коментари (0)