Майките на деца с увреждания учредиха Национална гражданска инициатива "Системата ни убива всички". Председател на Инициативния комитет е Мая Стоицева, в Изпълнителния комитет са още Весела Одажиева, Валентина Ташкова и Боряна Драганова.
Не правим партия, инициативата ще приключи, след като НС се произнесе по предложенията, заяви за OFFNews Одажиева.
Инициатива за реформи в политиките, насочени към хората с увреждания в България. Облякохме в законова форма тази инициатива, която стартира преди 7 месеца след поредния 6-ти национален протест за правата на хората с увреждания в България, след години на протести и борба със системата, се казва в съобщение до медиите от инициативата. След седем месеца палаткови лагери, участия в работни групи, комисии и срещи, доказахме, че когато има НИЕ и ЗАЕДНО, всеки резултат ще е успешен! Тази Национална гражданска инициатива обединява усилията на много хора, вложили душа и сърце в една кауза в името на доброто, се казва в текста, подготвен от инициаторите на сдружението.
![Майки на деца с увреждания учредиха инициатива "Системата ни убива всички"](/static/downloads/uploads/Images_3/P/protest_maiki.jpg)
Не правим партия, а излизаме с конкретни предложения към НС, обясняват иницаторите
Фактор Фактор
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година