18 Март, 2026

Майките на деца с увреждания на спешна среща с премиера

Майките на деца с увреждания на спешна среща с премиера

Спешна среща при премиера Бойко Борисов в този час – майките на деца с увреждания са в Министерския съвет по покана на министър-председателя, след като вече се срещнаха със социалния министър Бисер Петков в Народното събрание.

Поводът е тяхното протестно писмо от вчера, с което твърдят, че са излъгани за Закона за личната помощ. 71 млн. лева трябваше да бъдат прехвърлени от бюджета на финансовото в бюджета на социалното министерство. Това обаче така и не стана факт до днешния ден.

Според майките към момента няма финансов ресурс за прилагането на закона. Все още не е ясно дали ще се стигне до консенсус между майките и властта, но според информация на bTV исканията им ще бъде удовлетворени.
Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци