17 Юни, 2026

Мъж бе осъден в Германия за сексуална връзка с непълнолетно момиче по делото "Лиза" -емблема на хибридната война

Мъж бе осъден в Германия за сексуална връзка с непълнолетно момиче по делото "Лиза" -емблема на хибридната война
Снимка: Дойче веле

Случаят показа, че огромното мнозинство от рускоговорящите преселници в Германия не се поддава на руската пропаганда,

Двадесет и четири годишен мъж бе осъден днес за сексуална връзка с непълнолетно момиче по дело, свързано със случай, който германският канцлер Ангела Меркел посочи като пример за руските опити за манипулиране на германското обществено мнение чрез фалшиви новини, предаде Асошиейтед прес.

През 2016 г. 13-годишната Лиза изчезна...Руски телевизии съобщиха , че момичето от руски произход било уж изнасилено от арабски мигранти, доведе до редица демонстрации на рускоговорящи преселници в Германия.По-късно се изясни, че 13-годишната лиза нито е била похищавана, нито изнасилвана. води се следствие за извършване на сексуални действия със съгласието на малолетното момиче.

 Разпространената от Руската телевизия лъжлива история за 13-годишно момиче от руски произход, което било уж изнасилено от арабски мигранти, доведе до редица демонстрации на рускоговорящи преселници в Германия.

Но онези, които виждат в това успех за руската пропаганда и твърдят, че руската диаспора се е превърнала в „Пета колона” на Путин, изобщо не познават реалността. Вярно е тъкмо обратното: Случаят „Лиза” показа, че огромното мнозинство от рускоговорящите преселници в Германия не се поддава на руската пропаганда, и че "руските германци" са много по-добре интегрирани, отколкото предполагаха германските експерти, писа преди време "Дойче веле".

Сподели:
Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Техеран: Президентите на САЩ и Иран да подпишат споразумението, слагащо край на войната

Американският президент заяви на заключителната пресконференция на Г-7, че е готов да „бомбардира до основи“ Иран, ако страната наруши споразумението

Плетенчук: За руснаците започва ад!  Готвят се за украински десант в Крим

Плетенчук: За руснаците започва ад! Готвят се за украински десант в Крим

„Ако се наложи, ще проведем всяка операция, необходима за освобождаването на украински Крим“, заяви представителят на украинските ВМС

Макрон похвали срещата на върха

Макрон похвали срещата на върха

„Тази среща наистина ни позволи да се координираме много тясно, за да отговорим на кризите и да работим по големите предизвикателства на нашето време“, добави френският президент.

Коментари (0)