26 Февруари, 2026

Мъж нахлу с нож в църква в Москва, има ранени

Мъж нахлу с нож в църква в Москва, има ранени

Той бил с качулка, слушалки и тъмни очила, носел медицински ръкавици

Мъж нападна днес с нож миряни в църква в центъра на Москва. Двама души са ранени, заподозреният нападател е задържан, предаде ТАСС, цитирайки говорителка на министерството на вътрешните работи.

Задържаният е 26-годишен жител на Липецка област. Сутринта той влязъл в храма на улица "Бакунинска" и "с нож причинил телесни повреди на двама граждани", каза говорителката Ирина Волк.

Пострадалите са изпратени в медицински учреждения, за да им бъде оказана помощ.

Според източник на ТАСС от правоохранителните органи нападението е извършено в храма "Светител Николай". Нападателят е бил в неадекватно състояние, информира БТА.

Телевизия РЕН ТВ съобщи, че мъжът е бил задържан от енориашите. Той бил с качулка, слушалки и тъмни очила, носел медицински ръкавици.
Сподели:

Коментари (0)

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Блъфира ли Путин? Москва предупреждава за саботажи на „Турски поток“ и „Син поток“

Изявлението на руския президент повдига въпроси за сигурността на енергийната инфраструктура и за политическата логика зад предупреждението

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Ще атакува ли Тръмп Иран - обратното броене тече

Според наблюдатели това е един от най-критичните моменти в историята на Близкия изток

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

Нарендра Моди пред Кнесета: Индия стои твърдо зад Израел

"Ние усещаме вашата болка, споделяме вашата скръб"