19-годишният охранител изпуснал неволно законно притежавания си газов пистолет
Сигнал за инцидент в района на метростанция „Сердика“ е получен малко след 18 часа днес, съобщиха от МВР. На място полицаите са установили, че докато тичал да хване влакчето, 19 – годишен служител на охранителна фирма, изпуснал законно притежавания си газов пистолет, който произвел изстрел. Няма пострадали. При огледа пистолетът е открит паднал на линията на мотрисата. На мъжа ще бъдат наложени санкции, свързани с неправилното съхранение на оръжие.
Фактор
Още от Улицата
Кметът на София съди депутат от ДПС, блокира банковите му сметки и кредитни карти
„Васко има неограничени финансови възможности и може да тормози всеки ДПС-ар със SLAPP дела, за му запуши устата“, казва Станислав Анастасов
Севернокорейски войник извърши крайно рисково бягство, като се отскубна през границата
Войникът избяга през строго охраняваната Корейска демилитаризирана зона, едно от най-укрепените места в света, демонстрирайки, че дори засиленото наблюдение на Ким Чен Ун не може напълно да спре народа му да бяга от режима, коментира The Wall Street Journal
Германия готви нова пенсионна реформа, плавно вдига възрастта
Канцлерът Мерц уверява гражданите да не се тревожат, защото мерките ще предотвратят колапса на пенсионната система и ще укрепят социалния договор между поколенията