14 Юни, 2026

Мъж се опита да запали катедралата "Свети Патрик" в Ню Йорк, арестуват го

Мъж се опита да запали катедралата "Свети Патрик" в Ню Йорк, арестуват го
Катедралата "Св. Патрик"

Задържаният влязъл в храма с туби, пълни с бензин

Мъж, който се опитал да запали катедралата "Свети Патрик" в Ню Йорк с две туби бензин, е бил задържан в сряда. Това съобщи градската полиция на страницата си в социалната мрежа „Туитър“, цитирана от TACC.

"Около 19:55 местно време(02:55 ч. в четвъртък българско време) един мъж е влязъл в катедралата "Свети Патрик“ в Манхатън с туби с бензин и течност за запалване, след което той бе задържан от полицията в Ню Йорк без никакви инциденти, ”се посочва в публикацията.

Според NBC мъжът е на 37 години. По време на задържането той е излял съдържанието на контейнерите на вратата на катедралата. Когато бил арестуван, у него е имало почти 15 литра бензин, две бутилки запалителна течност и две запалки. По време на разпита той е твърдял, че носи бензина, защото автомобилът му бил останал без гориво. При проверка на автомобила му обаче тази версия не се потвърдила.

Катедралата “Свети Патрик“ – седалище на католическия архиепископ на Ню Йорк е построена през 1878 година.

Сподели:
Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Силна експлозия в жилищен блок в Амстердам

Група млади мъже е произвеждала взривни устройства в мазето на постройката, съобщиха пожарната и очевидци

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

Тръмп: Ще унищожим обогатения уран на Иран след края на войната

„Когато всичко се успокои, ще влезем и ще вземем ядрения прах, заровен дълбоко под мощните гранитни планини, благодарение на нашите прекрасни бомбардировачи B-2 и техните блестящи пилоти."

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

Тръмп: Утре ще имаме сделка с Иран и отворен Ормузки проток

"Ще мерим успеха си не само по броя на битките, които печелим, но и по броя на войните, на които ще сложим край", заяви американският президент

Коментари (0)