23 Март, 2026

Мъж спаси две деца от пожар в София - били оставени сами

Мъж спаси две деца от пожар в София - били оставени сами

Снимката е илюстративна

„Чух само: „Помощ! Помощ”

Две деца - на 2 и на 6 години, попаднаха в капана на пожар, след като са били оставени сами в апартамента на родителите им. Случаен минувач е успял да ги измъкне от огнения капан и сега те са невредими, предаде Нова ТВ. 
Пожарът е пламнал днес по обед в блок в столичния квартал „Люлин”.

Мъжът вижда голо и босо дете на първия етаж на блока.

„Чух само: „Помощ! Помощ”, разказва той. Без да подозира какво се случва в апартамента, влиза да помогне. По писъците на 2-годишното дете успява да го намери.

„Влязох в стаята, имаше много дим и пламъци. На пипане хванах ръчичка и успях да го издърпам.” - разказва мъжът.

Към този момент за децата трябвало да се грижи дядото, който обаче е бил на работа.

Спасителят ан децата твърди, че те са били неглижирани. Дядото признава, че това е така и казва, че родителите са наркозависими.

На място пристига и бащата Мартин. „Имаме проблеми с майката”, казва той, но отрича да употребява наркотици. Според него, майката на децата го прави.

Жилището на младото семейство е заринато с боклуци. 

„Може би психологични отклонения от страна на майката, ни доведоха дотук. Аз се опитах да ѝ помогна, но нещо се отключи във времето.” - разказва Мартин.

Часове след инцидента приятели и близки на семейството са на място, за да почистят това, което в останало след пожара. Майката е избягала късно снощи. Сега самотният баща търси място, където да прекара нощта с децата си.

Сподели:

Коментари (0)

"Движение за свобода" в Словения е на крачка от спечелването на изборите

"Движение за свобода" в Словения е на крачка от спечелването на изборите

Въпреки очертаваща се победа, управляващата словенска партия на настоящия премиер Роберт Голоб ще трябва да намери коалиционни партньори, за да сформира правителство

Иран: Свързаните със САЩ финансови институции могат да станат "легитимни" цели

Иран: Свързаните със САЩ финансови институции могат да станат "легитимни" цели

"Ние наблюдаваме вашите портфейли. Това е вашето последно предупреждение", заяви председателят на иранския парламент Мохамед Багер Галибаф в публикация в социалната платформа "Х"

Украински гранични служители унищожиха руски дрон „Скат“ на стойност 400 000 долара

Украински гранични служители унищожиха руски дрон „Скат“ на стойност 400 000 долара

Досега защитниците са успели да унищожат между 10 и 20 такива безпилотни летателни апарати на противника