20 Май, 2026

Мъж уби майка си и взе заложници в Дрезден, полицията го обезвреди

Мъж уби майка си и взе заложници в Дрезден, полицията го обезвреди

Истинска филмова драма се разигра днес в центъра на Дрезден, където 40-годишен мъж взе заложници в централния търговски център, но полицията успя да ги освободи и да задържи нападателя, съобщават световни медии.

Малко преди обяд днес в центъра на Дрезден мъж на 40 години, германец, вероятно с психически проблеми, атакува първо радио Дрезден с оръжие, а след това взе заложници в централния търговски център. След близо час обсада, полицията успя да атакува и да освободи невредими заложниците. Похитителят е ранен и задържан, информира БНР.

Според информация на властите преди това мъжът е убил 62-годишната си майка. Тялото ѝ е намерено в апартамента ѝ.

Мъжът се е опитал да нахлуе въоръжен в местна радиостанция, но работещите там успели да се скрият и никой не е пострадал.

Според говорителя на полицията предполагаемият извършител е искал да се свърже с пресата, след като е убил майка си. Предполага се, че с това намерение той е нахлул в радиостанцията.

След това извършителят нахлува в шопинг-центъра Altmarktgalerie и взима двама заложници.

В събота сутринта полицията помоли хората в Дрезден да избягват района около търговския център. Популярният коледен пазар "Щрицелмаркт" също остава затворен.
Сподели:

Коментари (0)

Русия удари Украйна с ракета, натоварена с високорадиационен уран

Русия удари Украйна с ракета, натоварена с високорадиационен уран

Става въпрос за фрагменти от ракета „въздух-въздух“ Р-60, които бяха открити близо до Камки. Следователите на СБУ провеждат досъдебно разследване на този инцидент като военно престъпление.

Пентагонът съкращава бойните си бригади в Европа от четири на три

Пентагонът съкращава бойните си бригади в Европа от четири на три

Американския вицепрезидент Джей Ди Ванс беше заявил на 19 май, че планираното разполагане на 4000 войници в Полша е било отложено, а не отменено

Силяновска шокира дипломатите на Европа  в Любляна с нападки срещу ЕС и България

Силяновска шокира дипломатите на Европа в Любляна с нападки срещу ЕС и България

Европейските дипломатически представители видяха в поведението на Силяновкса нежелание на властта в Скопие да поеме по пътя към ЕС, като изпълни условието за начало на преговорите  - включването на българите в конституцията