Мъжът е опериран по спешност, а състоянието му е критично
25-годишният мъж, който нападна и рани снощи трима полицаи при опит да бъде арестуван заради агресивно поведение в междуградски автобус, е скочил от втория етаж на болницата в Стара Загора, където беше настанен. Днес стана ясно, че мъжът страда от психично заболяване. След назначените експертизи той трябвало да премине и през скенер, където правилника на болницата не позволява пациентите да бъдат придружени от охрана. Именно в това болнично отделение мъжът разбил прозореца и скочил от втория етаж. Той е опериран по спешност, а състоянието му е критично.
25-годишният Николай е студент в Тракийския университет в Стара Загора, специалност "Рехабилитация". По данни на полицията той не е имал предишни провинения. От известно време проявявал агресия, включително към близки хора.
Снощи в автобус от Стара Загора за Сливен младият мъж отново станал внезапно агресивен. Шофьорът на автобуса реагирал мигновено, отбил превозното средство от пътя и се обадил в полицията. На място се отзовала патрулна кола с трима полицаи. 25-годишният мъж извадил нож и успял да рани двама от тях. Третият униформен получил травма в коляното, при опит да избие оръжието от ръцете на мъжа.
Николай бил приет в болницата в Стара Загора, където днес са му направени психиатрични експертизи. Директорът на лечебното заведение проф. д-р Йовчо Йовчев обясни пред Дарик, че мъжът е трябвало да мине през скенер на втория етаж на болницата, където обаче счупил прозореца и скочил.
„Скочил е от втория етаж на лечебното заведение, след което отново е върнат в спешното отделение. От там е влязъл директно в операция, има множество фрактури по ребрата, има сериозни травми на крака. В момента е в стабилно, но критично състояние“, каза д-р Йовчев.
Той допълни, че при скенера не се допуска охрана, а пациентите трябва да влязат в стаята сами. „В скенера не се допускат нито метални предмети, нито охрана, тъй като скенерът е с рентгеново излъчване“.
След като се възстанови, 25-годишният мъж ще бъде настанен в психиатричната клиника в града.
Фактор
25-годишният Николай е студент в Тракийския университет в Стара Загора, специалност "Рехабилитация". По данни на полицията той не е имал предишни провинения. От известно време проявявал агресия, включително към близки хора.
Снощи в автобус от Стара Загора за Сливен младият мъж отново станал внезапно агресивен. Шофьорът на автобуса реагирал мигновено, отбил превозното средство от пътя и се обадил в полицията. На място се отзовала патрулна кола с трима полицаи. 25-годишният мъж извадил нож и успял да рани двама от тях. Третият униформен получил травма в коляното, при опит да избие оръжието от ръцете на мъжа.
Николай бил приет в болницата в Стара Загора, където днес са му направени психиатрични експертизи. Директорът на лечебното заведение проф. д-р Йовчо Йовчев обясни пред Дарик, че мъжът е трябвало да мине през скенер на втория етаж на болницата, където обаче счупил прозореца и скочил.
„Скочил е от втория етаж на лечебното заведение, след което отново е върнат в спешното отделение. От там е влязъл директно в операция, има множество фрактури по ребрата, има сериозни травми на крака. В момента е в стабилно, но критично състояние“, каза д-р Йовчев.
Той допълни, че при скенера не се допуска охрана, а пациентите трябва да влязат в стаята сами. „В скенера не се допускат нито метални предмети, нито охрана, тъй като скенерът е с рентгеново излъчване“.
След като се възстанови, 25-годишният мъж ще бъде настанен в психиатричната клиника в града.
Още от Улицата
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км