6 Декември, 2025

Мъжът, убил петима в редакция на вестник, съдил изданието за клевета

Мъжът, убил петима в редакция на вестник, съдил изданието за клевета

Нападението беше извършено в офиса на „Капитал газет" в американския щат Мериленд

Мъжът, който откри стрелба в редакцията на вестник в американския щат Мериленд, е съдил изданието за клевета през 2012 г., но без успех. „Капитал газет" публикувал материал, в който се казвало, че убиецът тормозел жена онлайн в продължение на две години. По въпросното дело стрелецът все пак пледиррал "виновен".

При нападението в четвъртък бяха убити петима души, а други двама - ранени. Стрелецът е задържан.

Според властите атаката срещу „Капитал газет" е била целенасочена. Нападателят влязъл в сградата с бойна пушка и търсел жертвите си. Едновременно с това хвърлял и димки.

По информация на CNN името на мъжа е Джеръд Уорън Рамос, жител на Мериленд.

По-рано ръководителят на окръжната полиция Бил Крампфт отказа да разкрие личността на нападателя. Той добави, че е установен къде живее стрелецът. Получено било и съдебно решение за извършване на обиск. 

Полицията смята, че нападението не е терористичен акт. 

„Капитал газет" е едно от най-старите издания в САЩ.
Сподели:

Коментари (0)

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Хакан Фидан: Сирийските демократични сили не смятат да се интегрират в структурите на сирийската държава

Той заяви, че Турция не е дала „празен чек“ на сирийското правителство да репресира.